Müslüm Gürses'in Mezarı Başında Aşure Dağıtıldı

Tarih : 25 Ekim 2017, Çarşamba 20:41 Son Güncelleme : 25 Ekim 2017, Çarşamba 20:41
Müslüm Gürses'in Mezarı Başında Aşure Dağıtıldı

Muhterem Nur merhum eşi Müslüm Gürses için Zincirlikuyu’daki mezarının başında aşüre dağıttı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Muhterem Nur merhum eşi Müslüm Gürses için Zincirlikuyu’daki mezarının başında aşüre dağıttı. Kabri her gün ziyaretçi akınına uğrayan Müslüm Gürses’i sevenleri yalnız bırakmadı. Yurt içi ve yurt dışından gelen onlarca hayranı sanatçı için dua etti.


“Müslüm’ün mezarına düğüne gider gibi gidiyorum”
CRI TÜRK FM’den Elif Sevil Orhanlı’ya konuşan Muhterem Nur “Müslüm’ün yokluğu her geçen gün daha da büyüyor. Onsuz yaşamakta zorlanıyorum. Hayranların sevgisi büyük bir destek. Aile gibi olduk ama evde yalnız kalınca tüm acılar depreşiyor. Müslüm’ün mezarına giderken çok heyecanlanıyorum. Düğüne gider gibi mutlu oluyorum. Kabrini ziyarete geldiğimde onunla hep dertleşiyorum. Özlemim hiç bitmiyor” dedi.


Müslüm Gürses, 15 Kasım 2012'de olduğu by-pass ameliyatının ardından akciğer ve kalp yetmezliği sebebiyle kaldırıldığ yoğun bakım ünitesinde yaklaşık 4 ay boyunca mücadele verdi. 3 Mart 2013'te yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Müslüm Gürses’in kadim dostu ve yıllarca prodüktörlünü yapan Muhteşem Candan’ın organize ettiği aşüre dağıtımında duygusal anlar yaşandı.

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca ve Türk sinemasının usta jönü Murat Soydan’ın eşi Uğurgül Tercan Muhterm Nur’u yalnız bırakmadı.

2013 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ölüm acısının hiç geçmediğini söyledi.