Müziğin Kilometre Taşları TV Programı Oldu!

Tarih : 13 Şubat 2019, Çarşamba 19:20 Son Güncelleme : 13 Şubat 2019, Çarşamba 19:20
Müziğin Kilometre Taşları TV Programı Oldu!

Türkiye’nin marka nostalji programı “Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları” TRT MÜZİK Televizyonuna transfer oldu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Türkiye’nin marka nostalji programı “Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları” TRT MÜZİK Televizyonuna transfer oldu.Müzik dünyasının efsanelerinin hayat hikayelerinin anlatıldığı “Müziğin Kilometre Taşları” programı TRT Müzik ekranlarında. Türkiye’nin nostalji müziği denince akla gelen birkaç marka programından biri olan “Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları” programında duayen söz yazarları, besteciler, yorumcular ve müzisyenler hiçbir yerde bilinmeyen müzik anılarını anlatıyorlar.İlk olarak 2012 yılında radyo mecrasında yayınlanmaya başlayan, daha sonra dijital medyada ki video ve podcastleri ile milyonlarca kişiye ulaşan, bu süreçte üç serilik kitap olarak yayınlanan ve üniversitelerin müzik ve konservatuvar bölümlerinde kaynak kitap olarak okutulan, müzik dinleyicisinin “nostalji” denince akla gelen ilk programlardan biri olmayı başaran “Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları” programı Cumartesi günleri 17:00’de TRT Müzik izleyicisi ile buluşacak.
Her Hafta Bir Kişi Bir Hikaye

Program milyonları peşinden sürükleyen, geçmişin efsane şarkı ve albümlerinin üretim hikayeleri, duayen yorumcuların müzik yaşamlarına dair bilinmeyen müzikal hikayeleri ve müzik dünyasına damgasını vuran olayları birinci ağızdan dinleme ve tekrar yaşama fırsatı sunuyor. Müzik araştırmacısı Michael Kuyucu’nun her hafta müzik endüstrisinin bir efsane sanatçısı ile gerçekleştirdiği bu özel sohbette müzik tarihine renkli bir yolculuk imkânı sunuluyor.Müziğin Kilometre Taşları TRT Müzik’e Transfer Oldu !

Popüler Müzik Tarihi Bu Programda


Müziğin Kilometre Taşları Programında, Müzik efsaneleri Michael Kuyucu’ya müzik kariyerlerinde ki önemli kilometre taşlarını anlatırken müzik tarihine ışık tutacak. Dijital teknoloji ile green box tekniği ile çekilen programda geçmişin tozlu raflarında saklı kalan anılar günümüz dijital teknolojisi ile buluşarak yediden yetmişe tüm müzikseverin gönlüne giriyor.