Namaz Sırasında Şaşırtıcı Hareket!

Tarih : 18 Ocak 2020, Cumartesi 15:47 Son Güncelleme : 18 Ocak 2020, Cumartesi 15:47
Namaz Sırasında Şaşırtıcı Hareket!

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, 8 yıl sürenin ardından başkent Tahran'da cuma namazı kıldırdı. Cuma namazına ise namaz sonlanır sonlanmaz camiden çıkan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani olay oldu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

 İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, 8 yıl aradan sonra başkent Tahran'da bulunan İmam Humeyni Musalla Cami'nde cuma namazı kıldırdı. Hamaney namaz sonrası yaptığı konuşmada ABD Başkanı Donald Trump'a "palyaço" şeklinde seslenerek, Trump'ın İran'daki göstericilere gönderdiği destek mesajlarına tepki gösterdi. Hamaney, "Eğer halkın yanında olsanız da bu, milleti arkadan hançerlemek için olacaktır" dedi.

CAMİYİ TERK ETTİ

Sosyal medyada yayılan görüntüler İran'da şok etkisi yarattı. Namaz sırasında Ali Hamaney'in arkasında saf tutan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, duaya kalmayarak İmam Humeyni Musalla Cami'ni terk etti.

SEBEBİ NEYDİ?

Ruhani'nin son dönemde İran'da yapılan hükümet karşıtı protestolar ve hükümeti istifaya çağıran sloganlar nedeniyle camiyi terk ettiğini iddia ediliyor. Bazı kesimler ise bu hareketi, ABD ile yaşanan gerilim ve Ukrayna uçağının düşürülmesi sonrası Tahran yönetimi arasında çatlak oluştuğunun ilk sinyali olarak yorumladı.