Netflix'e Tepki Büyüyor!

Tarih : 26 Temmuz 2019, Cuma 10:45 Son Güncelleme : 26 Temmuz 2019, Cuma 10:45
Netflix'e Tepki Büyüyor!

Yeni Akit gazetesi, geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler dizi-film platformlarından Netflix'i hedef almıştı. Akit'in bu haberi sosyal medyada tartışmaları beraberinde getirdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Akit'ten Hakkı Bilir’in haberinde "Türkiye’de de yüzbinlerce üyesi olan dijital TV platformu Netflix eşcinsel sapkınlığın propagandasını yapıyor. Grace and Frankie, Orange Is The New Black, El Chapo ve daha birçok dizi ile çizgi filmlerde bile sapkın ilişkiler gençlere empoze edilmeye çalışılıyor" ifadeleri yer almıştı.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki ise, dünkü yazısında Akit’in Netflix haberine destek verdi.

Akif Beki, “Netflix, Akit’e hak verdiriyor!” başlıklı yazısında, “La Casa de Papel’in 3. sezonunu izlemeye başladım. Fakat o da ne, zorlama eşcinsellik propagandasıyla tadını kaçırmasınlar mı güzelim dizinin! Cılkını çıkarana kadar abartılmış, senaryoya yapay olarak boca edilmiş, rahatsız ettiği kadar eğreti de kaçan galizliklerden söz ediyorum” demişti.

Nevşin Mengü'de konuyla alakalı attığı tweetlerle tartışmaya dahil oldu.

"ÇOK GAY VAR DİYEN İZLEMEZ"

Netflix'in belli bir ücret karşılığında üye olunan bir platform olduğunu Hatırlatan Mengü, "Çok gay var, bana ters diyen, üyelikten çıkar, izlemez. Bu kadar basit" dedi.

"DEJAVANTAJLI OLAN KADINLAR"

Kadınların dejavantajlı olduğunu belirten Mengü tweetine şöyle devam etti:

"Eşcinseller Batı'da daha görünür ve daha etkin. bu durum burada eşcinsellik propagandası gibi algılanıyor" dedi.