Netflix'ten 3 Yeni Türk Dizisi!

Tarih : 28 Aralık 2019, Cumartesi 12:26 Son Güncelleme : 28 Aralık 2019, Cumartesi 12:26
Netflix'ten 3 Yeni Türk Dizisi!

Netflix'in 2020 yılında 3 Türk dizisi daha çekeceği açıklandı. Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino, çekilecek dizilerin Hakan: Muhafız'ın yeni bölümlerinin, Aşk 101 ve Fatih Sultan Mehmet'in hayatının anlatıldığı bir belgesel olacağını söyledi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Türkiye'de insanların her geçen gün daha fazla ilgi gösterdiği çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye yatırımlarına devam ediyor. Netflix, bugüne kadar iki Türk dizisi çekti. Bunlardan bir tanesi olan 'Hakan: Muhafız' büyük ses getirmişti. Netflix'in ikinci Türk dizisi ise 'Atiye' olarak isimlendiriliyor ve 27 Aralık 2019 tarihinde Netflix kullanıcılarıyla buluşacak.

Atiye yarın, Türkiye de dahil olmak üzere 190 ülkede yayınlanacak. 8 bölümden oluşacak olan Atiye, uzunca bir süredir özellikle de Türkiye'deki Netflix kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Ancak görünen o ki Netflix, ilerleyen dönemlerde de yeni Türk dizileriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam edecek.

Netflix'in Türkiye'yle ilgili 2020 yılındaki plan ve stratejilerine değinen Netflix Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino, Türkiye'nin Netflix için önemli ve uzun soluklu bir pazar olduğunu ifade etti.

Türkiye'de 1.5 milyon kullanıcı sınırını aştıklarını söyleyen Azzolino, Netflix'in 2020 yılında 3 yeni Türk dizisine daha sahip olacağını da belirtti. Azzolino, Hakan: Muhafız'ın yeni bölümlerinin, Aşk 101 ve Fatih Sultan Mehmet'in hayatının anlatıldığı bir belgeselin yakın bir gelecekte platforma ekleneceğini söyledi.