O Videoya Büyük Tepki Çekti!

Tarih : 24 Mart 2020, Salı 09:08 Son Güncelleme : 24 Mart 2020, Salı 09:08
O Videoya Büyük Tepki Çekti!

Bir grup genç sokakta gördüğü bir amcaya kendilerini polis gibi tanıtarak "Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim" dedi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Gençlerin eğlence amacıyla yaptıkları sosyal medyada büyük tepki çekti. Türkiye'de coronavirüs nedeniyle 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasaklandı. Yolda yürüyen yaşlı adamı çeviren gençler kendiklerini polis gibi davrandı ve adamı ağlattı. Video sosyal medyada yayınlanınca büyük bir kesimin tepkisini çekti.

Videoda polis olmayan ancak kendini polis gibi tanıtan genç "Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim" derken yaşlı adam "Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim" diye cevap verdi.

Sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olan videodaki gence her kesimden tepki yağdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise konuyla ilgili olarak "65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır" dedi.


Süleyman Soylu'nun Sosyal Medya Hesabından Yazdığı Mesaj:

Dün hepimizi üzen görüntülere neden olan M.T.E. Ankara İl Emniyet Md. ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatıldı. Videoya çektiği İhsan Amcamızı Kaymakamımız ziyaret ederek Bakanımız Sn.Süleyman Soylu ile telefonda görüştürdü.Amcamızdan bu münasebetsizlik adına özür diledik