Pelin Öztekin'den Kilo Açıklaması!

Tarih : 03 Aralık 2020, Perşembe 11:08 Son Güncelleme : 03 Aralık 2020, Perşembe 11:08
Pelin Öztekin'den Kilo Açıklaması!

Mide küçültme ameliyatı sonrası 93 kilo veren Pelin Öztekin, "Bana kiloluyken şans verilmiyordu” dedi. Pelin Öztekin ayrıca "Birden sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum" dedi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Mide küçültme ameliyatı sonrası 93 kilo veren Pelin Öztekin, "Bana kiloluyken şans verilmiyordu” dedi. “Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor" diyen oyuncu, "100 kilo olan biri aşık olmaz mı, acı çekmez mi?” açıklamasında bulundu.

Oyuncu Pelin Öztekin, 2013’te 156 kiloya çıkmış, 2014’te mide küçültme ameliyatı olmuştu.

6 ayda 53 kilo veren oyuncu, ardından 25 kilo daha vererek toplamda 93 kiloya veda edip 60 kiloya indi. Öztekin, bu süreçte yaşadıklarını Günaydın'a anlattı.

Öztekin; "Ne kadar tatlı ve sempatik de olsanız kiloluyken drama işlerinde nedense rol pek verilmiyor. Çünkü orada fettan olmanız lazım, günümüzde kostüm çok önemli, ona uygun giyinmeniz lazım. Bence kilolu insanların da dizilerde başrol oynaması gerekiyor" dedi.

"100 KİLO OLAN İNSANIN AŞKINA MI İNANMIYORUZ?"

"100 kilo olan insanın aşkına mı inanmıyoruz ya da çektiği acı mı inandırıcı gelmiyor?" diyen Öztekin şöyle devam etti; "Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor. Etrafımızda herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın hoş olmadığını düşünüyorum. Ben bu önyargıyı kırmak istiyordum. Ters köşeyi değişimden sonra yapmak istedim. Kiloluyken şans vermediniz, şimdi bakın ne oldu demek istedim."

Oyuncuların hep farklı rolleri canlandırmak istediğini belirten Pelin Öztekin, "Kaç tane sempatik kız oynayabilirim ki?" dedi.

"ARTIK SOKAKTA BEN DE KÜFÜR YİYORUM"

Sevimli rollerde oynarken çok sevildiğini belirten oyuncu, kilo verip farklı karakterleri canlandırmaya başladıktan sonra aldığı tepkileri de şöyle anlattı; "Birden sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum, demek ki doğru yoldayım. Kendimi değiştirmeyi seviyorum."