Pop Yıldızlarına Tecavüz Suçundan 5 Yıl Hapis!

Tarih : 29 Kasım 2019, Cuma 15:47 Son Güncelleme : 29 Kasım 2019, Cuma 15:47
Pop Yıldızlarına Tecavüz Suçundan 5 Yıl Hapis!

Güney Kore’de K-pop yıldızları Jung Joon-young ve Choi Jong-hoon tecavüz suçundan hakim karşısına çıktılar. Gündemi bir hayli sarsan olay ülke ajansları tarafından son dakika olarak geçildi. Alkollü oldukları için bilinçleri yerinde olmayan kadınlara topluca tecavüz etme suçundan hapis cezalarına çarptırıldı. 30 yaşındaki Jung 6, 29 yaşındaki Choi de 5 yıl hapis cezası aldı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Güney Kore'de K-pop yıldızları Jung Joon-young ve Choi Jong-hoon toplu tecavüz suçundan hakim karşısına çıktılar ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldılar. Yargıç ayrıca şarkıcıların 80 saat cinsel şiddet terapisi görmesine hükmetti. Pop yıldızlarına 5 yıl süreyle çocuklarla çalışma yasağı da getirildi.

"NELER HİSSETTİĞİNİ ANLAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Dava, Güney Kore'yi sarsan K-pop yıldızlarının karıştığı seks ve taciz skandallarından biriydi.

Yargıç Kang Seong-soo kararını açıklarken Jung'un, "Bilinci yerinde olmayan kadınlara tecavüz ettiğini, tecavüz sırasında kaydettiği görüntüleri sosyal medyadaki bazı gruplarda paylaştığını" belirterek, "Daha sonra bunları gören mağdurların neler hissettiğini anlamamız mümkün değil" dedi.

23 Nisan

Kang, Jung'un mağdurları "bir zevk aracı" olarak gördüğünü, Choi'nin de hiç pişmanlık duymadığını söyledi.

'HEP BU PİŞMANLIKLA YAŞAYACAĞIM'

Bir yetenek yarışmasıyla şöhrete kavuşan Jung, kararın açıklanmasından önceki ifadesinde "Yaptığım aptallıklar için çok pişmanım. Bundan sonra da hep bu pişmanlıkla yaşayacağım" dedi.

TECAVÜZ GÖRÜNTÜLERİ TESADÜFEN BULUNDU

Ocak ve Mart 2016'da iki ayrı partide yaşandığı belirtilen olaylar, polisin "K-pop süper starı" Seungri'yle ilgili soruşturması sırasında ortaya çıktı.Seungri'nin Jung'la aynı sohbet grubunda olduğu ve polisin tecavüz videolarına bu sırada rastladığı belirtiliyor.