Prof. Dr. Canan Karatay: Eczanelere Boşuna Para Vermeyin Kelle Paça İçin!

Tarih : 04 Mayıs 2022, Çarşamba 20:47 Son Güncelleme : 04 Mayıs 2022, Çarşamba 20:47
Prof. Dr. Canan Karatay: Eczanelere Boşuna Para Vermeyin Kelle Paça İçin!

Prof. Dr. Canan Karatay, “Eczanelerde dünyanın parasına kolajen de bir hayvansal protein, onu alacaklarına kelle paça içsinler” ifadelerini kullandı. Canan Karatay, veganlıkla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Prof. Dr. Canan Karatay, Haber Global’de Yüz Yüze’de veganlıkla ilgili açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, “Vegan beslenmek bağışıklık sistemine olumsuz etki eder, başından beri söylüyorum. Veganlar, bağışıklık sistemleri çok zayıf olan kişiler” ifadelerini kullandı.

“Vejeteryanlığa karşı değilim” diyen Karatay, “Vejeteryanlık bir felsefedir. Vejeteryanlar yalnız hayvansal et yemiyorlar. Ama tereyağı, yumurta ve yoğurdunu da yer. Çünkü antikor olması için... sadece bu değil bütün hücrelerin sağlıklı olması için hayvansal yağ ve hayvansal proteine ihtiyaç vardır. Kolajen diyorlar, kolajen de bir hayvansal protein. Tablet haline getirilen ve dünyanın parasına eczanelerde satılan kolajende protein olur mu? O protein tozudur ve çok tehlikelidir. Isıl işlem ve başka işlemler de gördüğü için paranız boşuna gidiyor. Onun yerine kelle paça, yumurta ve kemik suyu” ifadelerini kullandı.