Radyo 7'ye Anlamlı Ödül!

Tarih : 06 Aralık 2013, Cuma 11:34 Son Güncelleme : 15 Ağustos 2017, Salı 11:34
Radyo 7'ye Anlamlı Ödül!

Bu yıl 5.si düzenlenen Başakşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarı'nda, toplumun bilinçlendirilmesi amaçlayan haberciler ödüllendirildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Radyo 7 haber yönetmeni ve haber spikeri Mehmet CAN, farkındalık oluşturan haber seçimi ve sunumları sebebiyle ödülün sahibi oldu. Engelsiz Haber Ödül Töreninde konuşan Can, tüm ödüllerin motive edici olduğunu ancak aldığı bu ödülün en anlamlısı olduğunu söyledi.
Yerel, bölgesel ve ulusal çaptaki 55 başarılı medya ismi arasında bulunmaktan mutlu olduğunu söyleyen Mehmet CAN, dezavantajlı grup olarak tanımlanan engellilerin hayatlarına ve haberlerine, Radyo 7 haber merkezi olarak empatiyle yaklaştıklarını, bununsa duyarlılık oluşturduğunu vurguladı.
Haber spikeri Mehmet Can, Radyo 7 frekanslarından sabah 07' den itibaren, politika, ekonomi, spor, sağlık gibi konular başta olmak üzere , bir çok alanda yayınlar yaptıklarını, tamamen canlı bu haber yayınlarının , toplumda pozitif etki uyandırmasının kendilerini daha da şevklendirdiğini belirtti.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise, engellilere yönelik pozitif ayrımcılık uygulamalarının zaman zaman toplumda eleştirilebildiğini aktardı.
Uysal, "Bu konularda proje üretilip icra edilebilmesi, toplumda bu problemin fark edilmesi, toplumun pozitif ayrımcılığı istemesi ve zorlamasıyla mümkündür. Bu duyarlılığı da ancak medyayla gerçekleştirebiliriz" dedi.
Törende, engelliler adına toplumda duyarlılık oluşturduğu belirtilen gazete, radyo, internet sitesi ve haber ajansı temsilcilerine ödülleri verildi.