Radyocu Eftelya'dan Samimi Açıklamalar!

Tarih : 05 Eylül 2018, Çarşamba 07:43 Son Güncelleme : 05 Eylül 2018, Çarşamba 07:43
Radyocu Eftelya'dan Samimi Açıklamalar!

Eftalya Teve 2 kanalında yayınlanan Müge ve Gülşen ile 2. Sayfa adlı magazin programına konuk oldu.Teve2’nin de içinde bulunduğu Demirören Medya Grubu’nun radyosu Radyo D ile anlaştığını duyuran Eftalya ilginç açıklamalarda bulundu.

Kaynak : Muzikonair Editör : Medya Alemi
Daha önce Kral Grubu Radyoları’nda radyo programcılığı yapan Eftalya programın sunucularının “sanatçılarla aranız iyi sizin değil mi?” demesi üzerine “aralarını bizle iyi tutuyorlar şarkılarını çalalım diye”dedi.Açık sözlülüğü ile dikkat çeken Eftalya isim vermekten de çekinmedi.

Şarkı çalma kriterlerini anlatan Eftalya, “Demet Akalın’ı çalıyoruz tabii şarkılarını beğenmesem de.Mesela son şarkısını sevmedim” dedi ve ekledi “kişisel anlaşılmasın ama sevmediğim insanların şarkılarını çalmıyorum.Bazı insanlar pop söylesede arabesk nağmeler yaptığında da çalmıyorum” dedi.Sizin ile şarkımı neden çalmıyorsun diye tartışanlar var mı sorusu üzerine, ”Genelde yeni çıkanlar şu kadar para harcadım, bu kadar para harcadım neden şarkımı çalmıyorsunuz diye bizle tartışıyor.Talep yok ondan çalmıyorum” dedi.

Hande Yener’in ingilizce şarkısını nasıl bulduğu sorulunca ise, “Hande Yener’in şarkısında söylem tarzı çok tartışıldı, üzerine konuşuldu.Acaba bu yüzden mi yaptı konuşulsun diye bilmiyorum, ingilizce şarkı söylemesi sıkıntı olmuş.” dedi.

İnsanlar radyolarda türkçe şarkı mı yabancı şarkı mı dinlemeyi seviyor sorusuna, “insanlar radyoda türkçe şarkı dinlemek istiyor.Özellikle 90’ları duyunca kopuyorlar.90’ları seviyoruz.Hande Yener ve Demet Akalın ilk şarkı çıkardıklarında güzel ama çabuk unutulacağını bildikleri için 3 ayda bir şarkı çıkartıyorlar.Mesela “oh olsun” şarkısı 20 yıl sonra hatırlanmayacak.”dedi.

Eftalya, “22 yıldır radyocuyum bu camianın kenarında kaldım içine pek girmek istemedim kenarda kaldım.Çarpık ilişkileri gördüm çekindim.Anadolu kafasıyla yetişmiş bi kızım ben.Ekranda öpüşen bi oyuncu görünce anne babası izlemiyor mu diye düşünüyorum.” diyerek şaşırttı.

Radyoculuğun zor iş olduğunu söyleyen Eftalya, “diyalog yok, kendi kendine konuşuyorsun, gülüyorsun karşında tepki veren yok.Radyoculuk deli işi” dedi.

Sanatçılarla kavga ettiği oldu mu sorusu üzerine, “daha önceki radyoda program yaparken Nefise Karatay ile canlı yayında kavga etmiştik onu hiç unutamam, kendisine sevgiler.Yakın dönemde ise Burcu Güneş ile “kötü besteler yapılıyor, radyo dinlemiyorum” demesi üzerine radyolardan özür dilemesini istedim.Tatsız bi yazışma oldu aramızda.

Astroloji ile arasının nasıl olduğu sorulunca, “Astrolojiye inanıyorum. Retrolarda attığım imzalar, işler hep yarım kaldı ya da hayır gelmedi, ama 3 Eylül güzel bir gün 3 Eylül’de yayına başlayacağım” dedi.

Son olarak seni hayal kırıklığına uğratan şarkıcı var mı sorusuna “Serdar Ortaç’la Sinan Akçıl’ın Eyyo şarkısına şok oldum, nasıl ya dedim.Sinan Akçıl şarkı söylemesin beste yapsın, düetle biraz kurtarabiliyor, sesi güzel insanlarla düet yapıyor.Hepimiz insanız her zaman her şeyde başarılı olacağız diye bir şey yok.” diyerek Sinan Akçıl’ın sesini beğenmediğini dile getirdi.