Radyosu eşliğinde 61 yıldır tıraş yapıyor

Tarih : 18 Ocak 2018, Perşembe 17:17 Son Güncelleme : 18 Ocak 2018, Perşembe 17:17
Radyosu eşliğinde 61 yıldır tıraş yapıyor

Bayburt'ta yaşayan 9 çocuk babası Mustafa Atayeter, ortaokul yıllarında başladığı berberlik mesleğini 61 yıldır sürdürüyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Bayburt'ta Veli Şaban Mahallesi Mehmet Efendi Sokak'taki dükkanında, yaşları yarım asrı aşan müşterilerini ağırlayan 76 yaşındaki Mustafa Atayeter, ortaokuldayken bir arkadaşının yönlendirmesiyle başladığı mesleğinde onlarca berber de yetiştirdi.


Mesleğine büyük bir tutkuyla bağlanan ve babasının maddi desteğiyle sonraki yıllarda dükkan açan Atayeter, şimdilerde ise müşterilerine dükkanında çırağı olmadan hizmet veriyor.


Atayeter, sabahleyin dükkana gelir gelmez radyosunu açıyor. Akşam dükkanını kilitleyinceye kadar hiç kapatmadığı radyosu için Atayeter, "Dükkanı birlikte açıp, birlikte kapatıyoruz." ifadesini kullanıyor.


İlerleyen yaşına rağmen sabah namazının ardından dükkanını açan ve müşterilerinin tıraş suyu için ilk olarak sobayı yakan Atayeter, kentteki en yaşlı berber olarak biliniyor.


"Bu meslekle 9 çocuk büyüttüm"

Mustafa Atayeter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleğine ilk günkü heyecanla devam ettiğini, müşterilerinin tıraşında kullandığı ustura ve tıraş makinesine bu zamana kadar kendisine sağladığı kazanç dolayısıyla da saygı duyduğunu söyledi.


Gücü yettiği sürece mesleğini devam ettireceğini belirten Atayeter, "Ben bu meslekle 9 çocuk büyüttüm, okuttum, evlendirdim, ev yaptım." dedi.