RİAK'tan Radyolara Büyük Teşvik! Radyo Ölçümlerine Ücretsiz Katılabilirsiniz

Tarih : 13 Ocak 2018, Cumartesi 11:30 Son Güncelleme : 13 Ocak 2018, Cumartesi 11:30
RİAK'tan Radyolara Büyük Teşvik! Radyo Ölçümlerine Ücretsiz Katılabilirsiniz

RİAK Radyolara büyük bir fırsat sunuyor. Radyo Reyting Araştırmasına Ücretsiz Katılım Hakkı Sağlandı. Radyolar Ne Zamana kadar Bu Fırsattan Yararlanabilecekler? İşte Tüm Detaylar...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
MEDYAALEMİ / ÖZEL HABER  Radyo Reytin Araştırmasına Ücretsiz Katılım Teşviği RİAK Tarafından Duyuruldu. 


İşte O Açıklama;


Radyo reyting ölçümleri, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM),  Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği’nin ortaklığında kurulmuş olan  RİAK A.Ş tarafından yürütülmektedir.
 
RİAK A.Ş. 30 ilde yürütülen reyting araştırmasını sektörün büyümesi, reklamveren nezdinde güçlenmesi yönündeki çalışmalarını, araştırmaya katılım maliyetini kolaylaştıran teşviklerle sürdürmeye devam etmektedir.
 
Bu doğrultuda siz değerli yayıncı kuruluşlardan gelen talepler dikkate alınarak;
 
Araştırmadan daha fazla radyonun faydalanabilmesini sağlamak amacıyla, 31.12.2017 tarihine kadar yeni katılacak abonelerden Veri Tabanı Araştırması bedelleri alınmaması kararı, 31.03.2018 tarihine kadar bir daha tekrarlanmamak kaydıyla uzatılmıştır.
 
(*) Radyo reytingleri “6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun” ve buna bağlı olarak RTÜK’ün ilgili ölçümleme yönetmeliği çerçevesinde yürütülmektedir. Reytingler 20.000 panel bireyinin dinleme bilgileri alınarak, her ayın 10. işgününde rolling olarak raporlanmaktadır.


Radyo Reyting Ölçümlerine Nasıl Katılacaksınız? 
Öncelikle URYAD veya RİAK'a ulaşarak Radyo reytinglerine katılmak istediğinizi belirtiyorsunuz gerekli belgelerin RİAK'a ulaşmasının ardından İlk ölçümlerde Radyonuz hakkında bilgiler yayınlanmaya başlıyor. Radyo Ölçümlerine Katılan Radyoların Reklam Almak İçin Daha Avantajlı Olduğunuda belirtelim.