Rıdvan Dilmen'den Köşe Yazarlarına Maaş Davası!

Tarih : 11 Kasım 2021, Perşembe 09:19 Son Güncelleme : 11 Kasım 2021, Perşembe 09:19
Rıdvan Dilmen'den Köşe Yazarlarına Maaş Davası!

TRT Spor’da yayımlanan “%100 Futbol” programında yer alması için Rıdvan Dilmen’e aylık 60 bin lira teklif edildiği iddiası kamuoyunda geniş yer bulmuştu. Dilmen'in konuyla ilgili yazılan köşe yazılarına hakaret davası açtığı ortaya çıktı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Dilmen'in kendisine açtığı davayı bugünkü köşesinden aktardı. Ataklı "Rıdvan Dilmen, Eylül ayında yazdığım ilk yazı ile kendisine hakaret ettiğimi ve küçük düşürdüğümü ileri sürmüş." diyerek yazıları defalarca kez okuduğunu söyledi.

"O iki yazı Rıdvan Dilmen’in TRT’den aldığı/alacağı/almayacağı maaş ile ilgili." diyen Ataklı, yazıların içeriğini "Sadece hayretimi dile getiriyorum ve “Rıdvan Dilmen nasıl olur da milyonlarca liralık maaşı bırakıp TRT’ye bedavaya gider, Bill Gates bile yapmaz bunu” diyorum." cümleleriyle aktardı.

"Öyle sanıyorum ki Rıdvan Dilmen’in avukatları, o maaş muhabbeti sırasında yazı yazan konuşan herkese dava açmışlar." diyen Ataklı, sözlerini "Savcıya “Başka dava da var mı?” diye sorduğumda “Var birkaç tane daha” cevabını verdi." diye tamamladı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.