Risalet Radyo Siyeri Nebi ’yi Anlatacak

Tarih : 10 Mart 2017, Cuma 20:06 Son Güncelleme : 16 Ağustos 2017, Çarşamba 20:06
Risalet Radyo Siyeri Nebi ’yi Anlatacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca kurulan ve her yönüyle Hazreti Muhammed’in hayatını anlatacak radyo, kısa süre içinde yayın hayatına başlayacak.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Diyanet İşleri Başkanlığınca kurulan ve her yönüyle Hazreti Muhammed’in hayatını anlatacak radyo, kısa süre içinde yayın hayatına başlayacak. Diyanet Radyo çatısı altında kurulma aşaması tamamlanan radyoya, Risalet Radyo ismi verildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Yüksel Salman, yaptığı açıklamada, başkanlığın halen iki radyosu bulunduğunu söyledi.“Asrısaadeti bugüne taşıyacak”


Risalet Radyo’da Hazreti Peygamber’in hayatının işleneceğini vurgulayan Salman, “Bugün İslam dünyasında, din alanında yaşanan problemlerin önemli bir kısmı, dinin sağlıklı olarak aktarılamamasından, İslam’ın ana ilkelerinin, prensiplerinin iyi anlaşılamamasından ve aktarılamamasından kaynaklanıyor” dedi. Bu alandaki din istismarının ve yanlış din algısının önemli bölümünün Hazreti Peygamber’in sünneti ve yaşantısıyla ilgili konular olduğunu belirten Salman, Diyanet İşleri Başkanlığının temel misyonunun toplumu din konusunda aydınlatmak olduğunu ve Risalet Radyo’nun sünneti, asrısaadeti bugüne taşıyacağını ifade etti. Salman, Risalet Radyo’nun İslam dünyasına, insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.“Hazreti Peygamberi anlamaya yönelik”


Diyanet Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihad, yayındaki Diyanet Radyo’nun yüzde 70’nin müzikal, yüzde 30’nun sözel bir olduğunu söyledi. Cihad, Kur’an Radyo’da mukabele takip edenler için hatimler olduğunu, çok iyi hafızların da Kur’an tilavetleri bulunduğunu, aşırlar okunduğunu, ayrıca meallerin seslendirildiğini, tefsir gibi yayınlar yapıldığını bildirdi. 35 ilde yayına başlayacaklarını dile getiren Cihad, radyonun ileriki yıllarda tüm Türkiye’yi kapsayacağını, mobil uygulama ve internet üzerinden de Risalet Radyo’nun dinlenebileceğini söyledi.Hazreti Peygamber dönemini anlatan radyo tiyatrosu


Risalet Radyo vesilesiyle “Risalet” isimli büyük bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Cihad, “Yaklaşık 300 bölümlük, Hazreti Peygamber dönemini anlatan radyo tiyatrosu yapıyoruz. Alanında çok uzman ve profesyonel seslerle o dönemi, sadece görseli olmayan bir sinema filmi gibi efektleriyle sesleriyle o dönemin anlatıldığı 300 bölümlük dev bir eser yapıyoruz” dedi. Cihad, bunun dünyada örneği bulunmadığını dile getirerek, radyo tiyatrosunun yazımının tamamlanmak üzere olduğunu, tamamladıktan sonra da çekimlerinin başlayacağını kaydetti.