RTÜK En Çok Dinlenen Müzik Radyolarını Açıkladı!

Tarih : 17 Temmuz 2020, Cuma 10:19 Son Güncelleme : 17 Temmuz 2020, Cuma 10:19
RTÜK En Çok Dinlenen Müzik Radyolarını Açıkladı!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye'nin en çok dinlenen müzik radyolarını açıkladı. RTÜK tarafından açıklanan listenin zirvesinde, Kral FM ve NUMBER 1 FM var.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

RTÜK, Türkiye'nin en çok dinlenen müzik radyolarının Kral FM ve NUMBER 1 FM olduğunu açıkladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından 26 ilde 15 yaş ve üzeri toplam 4.512 kişi ile yapılan araştırmada Türkiye’nin en çok dinlenen müzik radyosu Kral FM ve NUMBER1 FM oldu. Müzikseverlerin değişmeyen adresi olan Kral FM ve NUMBER 1 FM yine en çok sevilen radyolar arasında zirveyi kimseye kaptırmadı.

KRAL FM’in Türkiye genelinde sadece 25 verici ile yayın yapıyor olmasına karşın, 2.000’ in üzerinde vericisi olduğu tahmin edilen TRT radyolarının toplamından bile fazla dinlendiği bu araştırma ile teyit edildi.

Araştırma kapsamında öne çıkan önemli bulgulardan biri de radyoya duyulan güvenin % 81,7 ile televizyon, yazılı basın, internet haber siteleri ve sosyal medyadan daha yüksek bir oranla birinci sırada yer almasıdır.

Ayrıca yapılan araştırmada erkekler, kadınlara oranla, gençler de orta yaşa göre daha fazla radyo dinlediği de ortaya çıktı.