RTÜK'ten Nasuh Mahruki'ye Suç Duyurusu!

Tarih : 13 Şubat 2021, Cumartesi 16:49 Son Güncelleme : 13 Şubat 2021, Cumartesi 16:49
RTÜK'ten Nasuh Mahruki'ye Suç Duyurusu!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) AKUT Kurucu Başkanı Nasuh Mahruki hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Mahruki’nin “YÖK de RTÜK gibi, TRT gibi ve Cumhuriyet düşmanları tarafından ele geçirilmiş pek çok kurumumuz gibi düpedüz Cumhuriyet düşmanları hesabına çalışıyor” sözlerine tepki gösterdi.

Eski AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, YÖK’ün en çok ilahiyat fakültelerine kontenjan ayırdığına ilişkin bir haberi paylaşarak, “Çünkü YÖK de RTÜK gibi, TRT gibi ve Cumhuriyet düşmanları tarafından ele geçirilmiş pek çok kurumumuz gibi düpedüz Cumhuriyet düşmanları hesabına çalışıyor. Ortak amaçları emperyalizmin de amacı; Cumhuriyeti ve orduyu zayıflatmak, halkı bilinçsizleştirmek ve TC’ni dönüştürmek” dedi.

Mahruki’nin paylaşımına tepki gösteren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Nerede durduğu, ne olduğu belli olmayan, geçmiş hırslarının esiri olan birinin devletimizin güzide kurumlarını alçakça hedef göstermesine müsaade etmeyiz. Hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunduk. RTÜK Başkanı ve çalışanları olarak cumhuriyetimizin, milletimizin hizmetindeyiz" açıklamasında bulundu.

Nerede durduğu,ne olduğu belli olmayan,geçmiş hırslarının esiri olan birinin Devletimizin güzide kurumlarını alçakça hedef göstermesine müsaade etmeyiz.Hukuki süreci başlatarak suç duyurusunda bulunduk.RTÜK Başkanı ve çalışanları olarak Cumhuriyetimizin,Milletimizin hizmetindeyiz https://t.co/JnT4LqTEpE

— Ebubekir Şahin (@ebekirsahin) February 12, 2021

Mahruki hakkında RTÜK’ün suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.