Şairler Keçiören’de Buluştu...

Tarih : 10 Aralık 2018, Pazartesi 12:29 Son Güncelleme : 10 Aralık 2018, Pazartesi 12:29
Şairler Keçiören’de Buluştu...

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı programda 10 şair, şiir dinletisi gerçekleştirerek vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Keçiören Belediyesi Ankaralı Şairler Buluşması programıyla Ankara’nın yetiştirdiği şairleri Estergon Türk Kültür Merkezi'nde bir araya getirerek sanatı, sanatçıyı ve sanatseverleri aynı çatı altında buluşturdu. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı programda 10 şair, şiir dinletisi gerçekleştirerek vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.


Keçiören Belediyesi, sanata ve sanatçıya verdiği değerle ilçedeki sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri farklı kulvarlarda devam ettiriyor. Türkiye'nin farklı noktalarında dünyaya gelen ancak yazarlık yaşamını Ankara'da devem ettiren 10 şair-yazarın buluşmasına öncülük eden Keçiören Belediyesi, Estergon Türk Kültür Merkezi'nde düzenlediği Ankaralı Şairler Buluşması programıyla vatandaşlara sanat şöleni yaşattı. 

Programa katılan şair-yazarlardan Adem Karafilik, Ahmet Sandal, Atıf Baltacı, Barbaros Çelikoğlu, Faruk Uysal, Mehmet Avcı, Şükrü Ünal Mehmet Oymak, Sıtkı Caney ve Ömer Faruk Argun kendi kalemlerinden ikişer şiir okuyarak duygu yüklü anların yaşanmasına vesile oldu. Şiir dinletisinin ardında Grup İstikamet isimli müzik grubu sahne alarak 90'lı yılların ezgilerinden oluşan repertuvarlarını sanatsever vatandaşlarla paylaştı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak programın sonunda şair-yazarlara ve müzik grubuna katılımları için teşekkür plaketi ve çiçek takdiminde bulundu.