Şarkımı İzinsiz Kullandın!

Tarih : 03 Nisan 2019, Çarşamba 08:20 Son Güncelleme : 03 Nisan 2019, Çarşamba 08:20
Şarkımı İzinsiz Kullandın!

Deniz Seki, kendisinden habersiz şekilde ‘Zor mu?’ adlı şarkısını remiksleyip yayınlayan DJ Boral Kibil’den şikayetçi oldu. Soruşturmada; DJ’in, Seki’nin manevi ve maddi haklarına tecavüz ettiği tespit edilip yargılanmasına karar verildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Deniz Seki, sözü ve müziği kendisine ait olan 'Zor mu?' şarkısını kendisinden izinsiz olarak kullanan DJ Boral Kibil'i savcılığa şikayet etti. Seki; parçaya remiks yapıp Sevda Tekin'le birlikte seslendiren DJ'in elinde herhangi bir izin belgesi olmadığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Seki; parçanın bestecisi olmasına rağmen ismi bile belirtilmeden eserin yayınlandığını söyledi. Ünlü şarkıcının ihbarı sonrası savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SEKİ'NİN HAYRANIYIM

Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan DJ Kibil; Seki'nin hayranı olduğunu, ticari bir amaç gütmediğini ve bu durumdan maddi bir kazancının olmadığı kaydetti. Yürütülen soruşturma sonunda; DJ'in, Seki'nin manevi ve maddi haklarına tecavüz ettiği tespit edildi ve dava açıldı. Dava, İstanbul Fikri Sinai Ceza Mahkemesi'nde görülecek.