Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi mi Hissediyorsunuz? İşte Nedeni!

Tarih : 07 Şubat 2022, Pazartesi 00:06 Son Güncelleme : 07 Şubat 2022, Pazartesi 00:06
Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi mi Hissediyorsunuz? İşte Nedeni!

Seks sırasında sadece işemen gerekiyormuş gibi hissetmek olarak tanımlanabilecek o özel hissi yaşadıysanız elinizi kaldırın . Banyoda kısa bir ara vermek için cinsel aktivitenizi hızlı bir şekilde durdurmanız gerekip gerekmediğini merak etmiş olabilirsiniz. Pekala, cinsel tıpta uzman ve Aeroflow Üroloji tıbbi danışmanı olan kurul onaylı bir doktor asistanı olan MSPAS , PA-C, CSCS, CSE, NCMP'den Aleece Fosnight'a göre, çiş yapmak zorunda kalma hissi, seks sırasında vajina Gerçekte, birçok farklı faktör buna neden olabilir.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Neden Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi Hissediyorsunuz?
Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi mi Hissediyorsunuz? İşte Nedeni

Seks sırasında sadece işemen gerekiyormuş gibi hissetmek olarak tanımlanabilecek o özel hissi yaşadıysanız elinizi kaldırın . Banyoda kısa bir ara vermek için cinsel aktivitenizi hızlı bir şekilde durdurmanız gerekip gerekmediğini merak etmiş olabilirsiniz.

Pekala, cinsel tıpta uzman ve Aeroflow Üroloji tıbbi danışmanı olan kurul onaylı bir doktor asistanı olan MSPAS , PA-C, CSCS, CSE, NCMP'den Aleece şekerleme  Fitness  Sağlıklı yaşam Neden Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi Hissediyorsunuz?
Seks Sırasında İşemeniz Gerekiyormuş gibi mi Hissediyorsunuz? İşte Neden

Seks sırasında sadece işemen gerekiyormuş gibi hissetmek olarak tanımlanabilecek o özel hissi yaşadıysanız elinizi kaldırın . Banyoda kısa bir ara vermek için cinsel aktivitenizi hızlı bir şekilde durdurmanız gerekip gerekmediğini merak etmiş olabilirsiniz.

Pekala, cinsel tıpta uzman ve Aeroflow Üroloji tıbbi danışmanı olan kurul onaylı bir doktor asistanı olan MSPAS , PA-C, CSCS, CSE, NCMP'den Aleece Fosnight'a göre, çiş yapmak zorunda kalma hissi, seks sırasında vajina Gerçekte, birçok farklı faktör buna neden olabilir.

Fosnight, bu hissin arkasındaki bazı potansiyel nedenlerin şunları içerdiğini söyledi: Mesane veya üretra üzerinde baskı oluşturabilen cinsel penetrasyon pozisyonu; Skene bezlerinin uyarılması; aslında dolu bir mesaneye sahip olmak; pelvik taban kas kasılması; aşırı aktif mesane; vajinal kuruluk ; bir İYE'ye sahip olmak; ve kabızlık.

Şimdi, bu özel duygu, onu deneyimleyen bazıları için gerçekten son derece hoş ve teşvik edici olabilir. Fosnight, "Mesane / üretra üzerindeki baskı hissi, bazı vajina sahipleri için zevk ve orgazm yoğunluğunu artırabilir." Dedi. Ayrıca cinsel aktivite sırasında Skene bezlerinin uyarılmasının "orgazm olmak üzere olduğunuz hissine de neden olabileceğinden" bahsetti.

( Bazı insanlar orgazm hissini çiş yapma dürtüsüne benzer olarak tanımlarlar .)

Diğerleri, seks sırasında işemek zorunda oldukları hissini biraz rahatsız edici bulabilirler. Fosnight, cinsel aktivite sırasında tipik olarak hissedilen bir şey değilse, durumun böyle olabileceğini açıkladı. Fosnight, "İdrar yapma ihtiyacı hissetmek dikkat dağıtıcı olabilir, daha az zevke neden olabilir ve cinsel aktivitenin istenenden daha erken kesilmesine neden olabilir" dedi.

Bu belirli duygu, zevkli olmaktan çok rahatsız edici veya dikkat dağıtıcıysa, onu hafifletmeye veya tamamen önlemeye yardımcı olabilecek bazı şeyler vardır. Fosnight, pelvik taban kaslarının gücünü ve zayıflıklarını değerlendirmek için pozisyon değiştirmeye, kayganlaştırıcı kullanmaya, kabızlıktan kaçınmaya veya bir pelvik taban fizyoterapisti ile görüşmeye işaret eder.

Fosnight, mesanenin dolu olduğunu düşünüyorsanız, cinsel aktivitelerden önce veya cinsel aktiviteler sırasında mesaneyi boşaltmanın yardımcı olabileceğini söyledi. "Eşinizle pelvik dolgunluğa sahip olduğunuzu ve cinsel aktivitenin ortasındaysanız mesanenizi boşaltmanız gerektiğini iletmeniz her zaman sorun olmaz. Her zaman zevk ve acısız cinsel birliktelikler yaşamalısınız" dedi.

Tabii ki, kafanız karıştıysa, endişeleniyorsanız, sorularınız varsa veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, bu hissi Doktorunuzla paylaşmaktan çekinmeyin.