Sinem Ünsal'ın Bilinmeyen Yönleri!

Tarih : 22 Mayıs 2020, Cuma 13:58 Son Güncelleme : 22 Mayıs 2020, Cuma 13:58
Sinem Ünsal'ın Bilinmeyen Yönleri!

Oyuncu Sinem Ünsal, sosyal medya hesabından kendinin bilinmeyen taraflarını açıkladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Kızım dizisindeki Sevgi Öğretmen karakteriyle çok sevilen ve yeni sezonda Mucize Doktor’da Nazlı karakteriyle de gönülleri yeniden fetheden Sinem Ünsal, aslında oyuncu olmak için büyük çaba harcamak durumunda kalan isimlerden.

Konservatuvar okuyamayan oyuncu, bambaşka bir okuldan mezun. Sinem Ünsal, Türsak’ın Youtube kanalında Bora Talat Oyacı’nın sohbet programında, oyunculuğu ne kadar çok istediğini ve alakasız bir bölüm okumuş olsa da İstanbul’a gelip amacını gerçekleştirmek için uğraştığını anlattı.

KONSERVATUVAR OKUYAMAMAK İÇİNDE KALDI!

Oyuncu, “Aslında konservatuvar mezunu değilim ama her zaman oyuncu olmak istiyordum…Bir takım engellerden dolayı, üniversite sürecinde konservatuvar sınavlarına giremedim ve lisans programını bitirdim. Hemen biter bitmez bavulumu topladım ve İstanbul’a geldim yazın ortasında hiçbir şey yokken” diye konuştu.

Sinem Ünsal, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu. 1993 İzmir doğumlu olan Oyuncu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni 2016 yılında bitiriyor. Oyunculuk hayalleri kurarken, İstanbul’a geliyor ama oyunculuk dersleri almak için gerekli olan parayı kazanmak için de bir yayınevinde editör asistanı olarak çalışmaya başlıyor.

O dönemde mesai saatleri içinde bütün gün yoğun bir şekilde yayınevinde çalıştıktan sonra akşam da Müfit Aytekin Atölye’de oyunculuk dersleri almaya başlayan Sinem Ünsal, konservatuvar okuyamamış olmanın da hala içinde kaldığını saklamıyor.

Aslında gönlü tiyatro sahnesinde olan oyuncu, 2017 yılından beri arka arkaya gelen projeler nedeniyle tiyatroya fazla vakit ayıramamaktan da yakınıyor.

Ayrıca en yakın zamanda yurt dışına oyunculuk eğitimi almaya gitmek istediğini ve pandemi sonrasındaki en büyük hayallerinden birinin de bu olduğunu belirten Sinem Ünsal, birkaç diziyle ‘ben oldum’ diyen pek çok isimden farklı olarak kendisini mesleği konusunda yetiştirmek için yeni planlar peşinde.

Covid 19 nedeniyle şu sıralar karantinada olan oyuncunun, gelecekle ilgili hayalleri arasında konservatuvar yüksek lisansı yapıp, tiyatro sahnelerinde yer alabilmek önemli bir yer tutuyor.

“Tekrar 4 yıllık bir konservatuvara gitmeyi göze alamadım” diyerek konservatuvarlardaki yaş sınırına dikkat çeken Sinem Ünsal, Türkiye’de yüksek lisans yapmaya çalıştığını ancak aldığı derslerin ücretlerini çıkarmak ve İstanbul’da yaşamak için çalışmaya başladığını anlattı.

Gündüz yayınevinde çalışıp, gece 12’ye kadar oyunculuk eğitimi aldığını belirten Sinem Ünsal, 6 ay sonra yayınevi macerasının bir tesadüfle bittiğini aktardı.

Şimdiki menajeriyle tanıştığını ve birlikte çalışmaya karar verdiklerini belirten Sinem Ünsal, bu noktada küçük bir itirafta da bulunuyor. Konservatuvarlı olamamanın eksikliğini taşıdığını itiraf eden oyuncu, ”Kompleksim vardı, ‘Ben neden konservatuvar mezunu değilim’ diye. Bunun için çabaladım aslında” dedi.

Sinem Ünsal, Çoban Yıldızı dizisinden gelen teklif üzerine deneme çekimine gitmiş ve kısa bir süre içinde diziye başladığını, ilk başta çok acemilik çektiğini söyledi.

Sinem Ünsal, ard arda gelen dizi projeleri nedeniyle yüksek lisans sınavlarına giremediğini ve bunu hep ertelediğini belirterek “Şimdilerde belki yurt dışında yaparım bunu diyorum” diye konuştu.

İLK TİYATRO OYUNUYLA ÖDÜL ALDI…

Dizilerde oynarken aynı zamanda 2019 yılında tiyatroda da yer almaya başlayan Sinem Ünsal, ‘Bir Alaturka Hikayet’ isimli oyundaki rolüyle, Yapıkredi Afife Jale Ödülleri’nde Genç Yetenek kategorisine de aday gösterildi.

Aynı yıl 25. Lions Türkan Kahramankaptan Tiyatro Ödülleri’nde de Yılın En İyi Genç Kadın Oyuncusu Ödülü’nü aldı.