Sivas Hobbit Evlerine yenileri ekleniyor

Tarih : 15 Ağustos 2017, Salı 13:11 Son Güncelleme : 16 Ağustos 2017, Çarşamba 13:11
Sivas Hobbit Evlerine yenileri ekleniyor

Sivas Belediyesince, bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek için Paşabahçe Mesire Alanı'nda yaptırılan "Hobbit Evleri" olarak da adlandırılan yamaç evlerinin sayısı, yoğun ilgi nedeniyle artırılacak.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Sivas Belediyesince, Paşabahçe Mesire Alanı'na inşa ettirilen ve "Hobbit Evleri" olarak da adlandırılan yamaç evlerine, yoğun ilgi görmeleri dolayısıyla 17 tane daha eklenecek.Sivas Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kamuoyunda Hobbit Evleri olarak bilinen Paşabahçe Yamaç Evleri halktan yoğun ilgi görüyor.Yeni hizmete girmesine rağmen talebi karşılama noktasında yetersiz alan 6 yamaç evinden 17 tane daha yapılıyor.Belediye Başkanı Sami Aydın, ihalesi düzenlenerek yapımına başlanan 17 yeni yamaç evi projesini yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı."Cazibe merkezi haline gelecek"

Aydın, "Yeni projeyle toplamda 23 yamaç evi olacak. Yapılan yamaç evlerimize gösterilen ilgi bizi mutlu ediyor ve ilave çalışmalar için bizi teşvik ediyor. İnanıyorum ki bütün yamaç evleri tamamlandığında burası ayrı bir cazibe merkezi haline gelecek. Paşabahçe yamaçlarına inşa edilen yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. 65 metrekare olarak yapılan evlerin sayısı ilerleyen dönemlerde etaplar halinde talebe göre 100'e kadar çıkarılacak." dedi.Aydın, Paşabahçe'nin büyük bir turizm potansiyeli olduğuna işaret ederek, "Yıllar içerisinde buraya daha farklı zenginlik katan ilave çalışmalarımız olacak. Bu sene 5. etap olarak 70 dönüm alanda çalışmamızı tamamladık. Paşabahçe Türkiye'nin en nezih, en kaliteli, en özel mesire alanıdır." ifadelerini kullandı.