''Şizofrenik Haller'' Kitabının Yazarı Medya Alemi'ne Konuştu!

Tarih : 01 Haziran 2019, Cumartesi 11:02 Son Güncelleme : 01 Haziran 2019, Cumartesi 11:02
''Şizofrenik Haller'' Kitabının Yazarı Medya Alemi'ne Konuştu!

Birçok ünlü ismin menajerliğini üstlenen Yusuf Öztürk, “Şizofrenik Haller” adlı romanını beğeniye sundu. Daha önce şiirleri yayınlanan Öztürk, yıllardır hayali olan roman yazarlığına adım atmanın mutluluğunu yaşıyor. Öztürk’ün hazırlıklarını uzun süredir yaptığı kitapta 10 yaşında uğradığı tacizin ardından 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katil tiplemesinin yaşadıkları anlatılıyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Yusuf Öztürk kimdir?
1977 yılında Ankara’da doğdum ve büyüdüm. 19 yaşımda Hollanda’ya yerleştim. Fabrika işçiliği ve garsonluğun ardından, 14 yıl medya sektöründe, 2 yıl Marketing Menajerliği yaptım. 2015 yılından itibaren Türkiye’ye tekrar yerleşerek, sanatçı danışmanlığı ve menajerliği yapmaktayım.

Şizofrenik haller adlı yeni kitabınızın hikayesini anlatırmısınız ?
Aslında 30 yıllık bir hayal ama kısmet Şizofrenik Haller’e nasip oldu. Onun öncesinde hazırda bekleyen ama çıkmamış kitaplarım vardı. Şizofrenik Haller’i geçen yıl bir yolculuğumda başlatıp, sürekli yolculuklarda yazıp bitirdim. Telefonla yazılmış tek kitap’ta olabilir..


Yusuf Öztürk ‘ün ilerleyen zamandaki hedefleri neler ?
Bunun açılımını yaparsam sayfalar yetmez. Ama ilk önceliğim kitabın 2 ve 3’üncü serisi. Daha sonra çıkacak olan kitaplarım hazır, yine bir yenisini yazmazsam. Ama idealim kendi yazıp, yönettiğim bir sinema filmi yapmak. Şu sıralar komedi bir film yazıyorum ama hangisine nasip, bilemiyorum.. Ama sözün özü, kitap yazarlığı, müzik yapımcılığı ve film yönetmenliği gibi duruyor. Araya bir kaç tane de video klip yönetmenliğini sıkıştırırım. :)

Bir çok ünlü sanatçının danışmanlığını ve menajerliğini yapıyorsunuz....Menajer ve danışman olmak için neler gerekli ?
Menajer ve Danışmanlık için ilk şart olduğunuz sektörü iyi tanımakla başlıyor. Ve sizle çalışan sanatçıyı iyi analiz etmeniz lazım. Para, pul işleri sürecin devamı. Ben ve ortağım menajerlikten çok ağabeylik, dostluk yapıyoruz. Ama bu işi yapmak isteyenlere tavsiyemi sorarsanız? Yapmayın:) Zor ve meşakkatli bir iş.. Ama ille de yaparım diyorlarsa; kendi hayatlarını bir süre askıya alıp, başkasının hayatını yaşamak için egzersizlere başlasınlar..

Geçtiğimiz günlerde ilk imza ve söyleşi gününüz oldu .Yakın zamanda imza günü tekrar var mı ? Evet ilkini Kocaelinde yaptık. Diğerleri için zaman yok şu anda ama kitap biraz daha okunsun, onları istişare edip 5-6 şehirde daha yapmayı planlıyoruz.

Yazarlık hayali olan gençlere tavsiyeleriniz neler ?
Yazmaktan, fikir beyan etmekten, savaşmaktan korkmasınlar. Bir gün yerlerde çıkacak fırsatlarını da iyi değerlendirsinler yeter. Ki bu dönemde biz gibi değiller daha şanslılar. İyi ve kaliteli yazı yazanı sosyal medya iteliyor. Nasipleri açık olsun..

Şizofrenik haller’in Klibi nasıl oluştu ? Bu fikir sizin miydi?
Evet. Kitap bittikten sonra kafamda ne çekeceğimi oluşturmuştum. Ekibimle beraber kendi köyüme gittik. 4-5 saatlik bir çalışmayla yaptık klibi. Daha da güzel yapabilirdik ama kitap tanıtımı içinde yeterli olduğuna kanaat getirdik.

Yusuf Öztürk boş zamanlarında neler yapar ?
Boş zaman 4 yıldır yok gibi ama zaman yarattığım anlar (yolculuklar- otel odaları) gibi yerlerde bol bol yazıyorum. Kitap, şiir, söz, senaryo vb. Dijital oyun oynamıyorum, sevmiyorum. Sosyal medya kullandığım için onlarla günde ortalama 1 saat zaman geçiriyorum. Youtube’da enteresan konulu içerikler izliyorum. Uçaklara farklı ilgim var. Birde hayvanlar alemine.. Futbolu çok seviyorum. İyi bir Ankaragücü taraftarıyım. Tiyatro ve Sinemayı da çok seviyorum.