Şöhretler adliyede

Tarih : 30 Kasım 2018, Cuma 19:16 Son Güncelleme : 30 Kasım 2018, Cuma 19:16
Şöhretler adliyede

Şarkıcı Dilan Çıtak; Tatlıses ile Çıtak soyadlarını birlikte kullanmak için başvurdu. Eşini tehdit etmekten hapis cezası alan Sezer İnanoğlu, hakim karşısına çıktı. Manken Şebnem Schaeffer ise eski avukatıyla mahkemede hesaplaştı

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
1- ÇİFTE SOYADI HAMLESİ

Nüfusta babasının İbrahim Tatlıses olarak görünmesi için dava açan Dilan Çıtak'tan ikinci bir hamle geldi! Genç şarkıcı, Çıtak'la Tatlıses soyadını birlikte kullanmak istediğini belirtti. Dilan, mahkemeye verdiği dilekçede "Eğer bu mümkün olmuyorsa, soyadım sadece Tatlıses olarak değiştirilsin" dedi. Mahkeme ise 'soyadı değişikliği' için öncelikle nesebin reddi davasının sonuçlanması gerektiğine hükmetti. Dilan beklemede.

2- EŞİ AFFETTİ, SEZERCİK HAPİSTEN KURTULDU

Sezer İnanoğlu ile spiritüel yaşam terapisti Zeynep Yılmaz, 2015 yılında nikah masasına oturmuştu. Ancak çift geçtiğimiz yıl Kasım ayında boşanmaya karar vermişti. Boşanma davası devam ederken Zeynep Yılmaz, eşinin kendisini bedenini satmakla suçladığını belirterek savcılığa şikayette bulunmuştu. 

Yılmaz, İnanoğlu'nun "Zengin avcısı kadın, seni öldüreceğim!" diyerek kendisini tehdit ettiğini iddia etmişti. Bunun üzerine İnanoğlu hakkında 'ölümle tehdit ve hakaret' suçlamasıyla dava açılmıştı. Terapist Yılmaz, eski eşi hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttırmıştı. Bu karara rağmen İnanoğlu'nun kendisini telefonla taciz ettiğini öne süren Yılmaz, uzaklaştırma süresinin uzatılmasını istemişti.

 Mahkeme, karara aykırı davranan Sezer İnanoğlu'nun üç gün zorlama hapsine çarptırılmasına karar vermişti. İnanoğlu ise bu karara itiraz etmişti.

KARŞILIKLI PROTOKOL İMZALADILAR

Geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada, taraflar arasında uzlaşma sağlandı. Yılmaz ve İnanoğlu'nun avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada, iki taraf da karşılıklı protokol imzaladıklarını ve tüm taleplerinden feragat ettiklerini belirtti. Bunun üzerine İnanoğlu hakkındaki hapis cezası kaldırıldı.

3-ESKİ AVUKATINDAN 47 BİN TL ALDI
Manken Şebnem Schaeffer'ın, eski avukatı İbrahim Fırat hakkında açtığı dava önceki gün sonuçlandı. Schaeffer; Fırat'ın, kendisinin avukatlığını yaptığı dönemde görevlerini yerine getirmediğini ve haksız kazanç elde ettiğini belirtip 90 bin lira alacak davası açmıştı. Mahkeme Fırat'a '47 bin lira iade et' dedi.