Sony Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlıyor!

Tarih : 08 Ocak 2020, Çarşamba 14:48 Son Güncelleme : 08 Ocak 2020, Çarşamba 14:48
Sony Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlıyor!

Sony’nin ürün ve hizmetlerini yeniden yapılandırmaya çalıştığı bir sır değil. Akıllı telefon pazarında aradığını bulamayan Sony, şimdi yeni çağın bilişim platformu olacak otomobilleri hedef aldı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Vision S isimli bir prototip otomobil tanıtan Sony, araca değil ama aracın üzerindeki teknolojilere odaklandı. Üzerinde Sony’nin geliştirdiği sensörlerin ve akıllı sistemlerin yer aldığı otomobilin üretime gireceği veya satışa çıkıp çıkmayacağı da belirtilmedi.

Aracın kokpiti boydan boya dokunmatik ekrandan oluşuyor ve sürücüyle yolculara ekran üzerinden sürekli bilgi akışı sağlıyor.

Sony’s CEO’sı Kenichiro Yoshida da, odağımızı geleceğin mobil platformlarındaki teknolojileri hızlandırmaya/güçlendirmeye çevirdik açıklamasını yaptı.

Ancak Sony’nin bu prototip üzerinden otomobil üreticilerine kendi akıllı otomobil teknolojilerini tanıtıp pazar oluşturmak istediği düşünülüyor.

Aracın önünde yer alan kamera sensörleri ise, otonom sürüş konusunda araçların ihtiyaç duyduğu yüksek çözünürlüklü görüntü analizine destek olacak şekilde tasarlanmış.

Bu kameralar aynı zamanda bugünün araçlarında, park asistanı veya trafikte sürüş asistanı olarak kullanımı da mümkün kılacak teknolojilerin kilit noktasını oluşturuyor.

Elektrikli ve otonom araçlar, yeni çağda teknoloji firmalarının en önemli hedefi haline geldi. Bu platformların, akıllı telefonların yaptığı gibi, toplum yaşamında önemli değişimlerin kapısını açacağı ve günlük yaşamı tamamen değiştireceği savunuluyor.