Suna Kıraç Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Tarih : 16 Eylül 2020, Çarşamba 13:36 Son Güncelleme : 16 Eylül 2020, Çarşamba 13:36
Suna Kıraç Son Yolculuğuna Uğurlandı!

2000 yılından bu yana ALS hastalığı ile mücadele eden merhum iş insanı Vehbi Koç'un kızı ve Koç Holding'in eski Başkan Vekili Suna Kıraç dün hayatını kaybetti. Kıraç'ın cenazesi bugün holdingde düzenlenecek tören sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

2000 yılından bu yana ALS hastalığı ile mücadele eden merhum iş insanı Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç dün hayatını kaybetti.

Suna Kıraç'ın cenazesi bugün saat 12.00'de Altunizade'deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecek.

KOÇ HOLDİNG’DE TÖREN

Koç Holding tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 10:30'da Koç Holding'de tören düzenleneceği ifade edildi.

‘ALANLARA KAMERA ALINMAYACAK’

Cenaze merasiminde ve törende corona virüsü (Covid-19) salgını kurallarına riayet edileceği ve katılımcı kapasitesinin sınırlı tutulacağı belirtildi. Açıklamada, “Bu kapsamda görüntü ve fotoğraf temini Koç Holding tarafından yapılacaktır. Camideki cenaze merasiminde Anadolu Ajansı da bulunacaktır. Alanlara başka kamera ve foto muhabir tedbirler kapsamında alınamayacaktır” denildi.

KOÇ HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Suna Kıraç'ın son yolculuğuna uğurlanmasıyla ilgili Koç Holdig'den yazılı bir açıklama yapıldı.

 İşte, Koç Holding'in o açıklaması:

Acı Kaybımız Sayın Suna Kıraç’a Veda

Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş̧ yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç̧ Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı 15 Eylül 2020 tarihinde kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.

Bu sabah (16 Eylül 2020) 10.30’da Koç Holding’de Sayın Suna Kıraç’a veda töreni düzenlendi. Koç ve Kıraç Aileleri ile Koç Holding çalışanlarının katıldığı törende Suna ve İnan Kıraç’ın kızları, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İpek Kıraç ve Koç Holding CEO’su Sayın Levent Çakıroğlu konuşma yaptılar.

Koç Holding’de düzenlenen Veda Töreni’nin ardından cenaze merasimi ise saat 12:00’de Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde gerçekleştirildi.Merasimin ardından Suna Kıraç’ın cenazesi Aile üyelerinin katılımı ile Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi.

Cenaze merasiminde ve törende pandemi kurallarına riayet edilirken, katılımcı kapasitesi sınırlı tutuldu.

Basın ve değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Koç Holding