Survivor Yarışmacılarına Koronavirüs Söylendi!

Tarih : 24 Mart 2020, Salı 09:24 Son Güncelleme : 24 Mart 2020, Salı 09:24
Survivor Yarışmacılarına Koronavirüs Söylendi!

Dominik'te olan Survivor 2020 yarışması hız kesmeden devam ederken Acun Ilıcalı, dünyada görülen koronavirüs salgınını yarışmacılarına duyurdu ve yarışmacılar hayrete düştü.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Tüm dünya ve Türkiye'de hızla yayılan Coronavirus salgını Survivor yarışmasının da gündemine girdi. Çekimlerin yapıldığı Dominik'te 2 aydır tüm gelişmelerden habersiz olan Survivor yarışmacıları, Acun Ilıcalı'nın Coronavirus hakkında yaptığı açıklamalarla büyük şok yaşadı.

Survivor'da acil durum konseyi yapan Ilıcalı, koronavirüs salgının geldiği boyutu ve son rakamları yarışmacılarla paylaştı. Dominik'e yarışma için geldikleri tarihte sadece Çin'in Wuhan bölgesinde olan koronavirüs salgının tüm dünyaya yayıldığını öğrenen yarışmacılardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Salgın hakkında bilgi veren Ilıcalı, söze yarışmacıların aileleriyle sık sık irtibat halinde olduklarını, ailelerinden veya yakınlarından hiç kimsede hastalık olmadığını söyledi. Ilıcalı konseyde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bu kötü haber verme toplantısı değil, sadece böyle önemli bir olaydan sizin habersiz olmanızı istemedik. Buraya gelmeden ailelerini tekrar arattım aileleriniz güvende ve sağlıklı. Sürekli ailelerinizle temastayız. İlk önce Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını daha sonra İran ve İtalya'ya yayıld ve artık tüm dünyada tehlikeli bir boyuta ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Ülkeler sınırlarını kapattı. Virüsün yayılmasını engellemek için dünya artık karantina altında.

Türkiye'de de bu salgın ortaya çıktı ve şu ana kadar 30'dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye'de restoranlar kafeler kapatıldı. Bankalar, marketler açık. İnsanlar evlerinden çalışmaya başladı. Sokaklar boşaldı. Türkiye'de de yabancı ülkelere sınırlar kapatıldı, uçuşlar durduruldu"