Talk Show Yapan Tek Kadınım!

Tarih : 10 Kasım 2020, Salı 11:15 Son Güncelleme : 10 Kasım 2020, Salı 11:15
Talk Show Yapan Tek Kadınım!

Gazeteci, yazar Aslı Şafak kariyer yolcuğunu, gazetecilik mesleğini ve Bloomberg HT'de yayınlanan “Aslı Şafakla İşin Aslı” programı hakkında merak edilen sorulara cevap verdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Gazeteci, yazar Aslı Şafak kariyer yolcuğunu, gazetecilik mesleğini ve “Aslı Şafakla İşin Aslı” programı hakkında merak edilenleri MAG okurları için anlattı.

Ekonomi anlatımından sonra talk showa geçiş sürecini paylaşan Şafak, “Hem ülkenin konjonktürel durumu hem de benim üretkenliğim biraz kısırlaşmıştı. Yeni ve başka bir şey arıyordum. Neden akşamları Talk Show yapmıyorum diye düşündüm. Zorlukları tabii ki vardı çünkü keskin bir dönüş oldu. Yeni bir alan yaratarak kendimi burada tanımak istedim” diye konuştu.

Şu anda ekranlarda tek kadın talk show programcısı olduğunu belirten programcı sözlerine şöyle devam etti:

“Türk televizyonlarında şu an Talk Show yapan tek kadınım. Talk Show alanında, kemikleşmiş bir erkek egemen durum var. Bu nedenle hep erkeğe alışığız. Birkaç kadın şansını denedi ama ne yazık ki uzun vadeli olamadı.Oysa kadınlar da erkekler kadar hazırcevap, esprili, bilgili, donanımlı, zeki ve kıvrak olabilirler. Bunu göstermekte hiçbir sorun yok. Bence televizyonların da kadınlara yer açması ve şans tanıması gerekiyor."