Tanıştığınız Her Erkekte Aramanız Gereken İyi Bir Adamın 10 İşareti!

Tarih : 07 Şubat 2022, Pazartesi 18:40 Son Güncelleme : 07 Şubat 2022, Pazartesi 18:40
Tanıştığınız Her Erkekte Aramanız Gereken İyi Bir Adamın 10 İşareti!

Son zamanlarda, erkeklerin bir ilişkide nasıl davranmaları gerektiğini veya yapmamaları gerektiğini özetleyen bir makale yazdığımda ya da iyi bir erkek veya iyi bir erkek arkadaş/kocanın belirtilerini paylaştığımda tepki alıyorum. Pek çok insan erkeklerin gerçekçi olarak bu şekilde davranmadığına inanıyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Son zamanlarda, erkeklerin bir ilişkide nasıl davranmaları gerektiğini veya yapmamaları gerektiğini özetleyen bir makale yazdığımda ya da iyi bir erkek veya iyi bir erkek arkadaş/kocanın belirtilerini paylaştığımda tepki alıyorum. Pek çok insan erkeklerin gerçekçi olarak bu şekilde davranmadığına inanıyor.

Ama yanılıyorlar. İyi adamlar bu şekilde hareket ederler. "O bir erkek" diye sağlıksız veya kötü davranışları haklı çıkarma ihtiyacı hissediyorsanız, o zaman iyi bir erkekle çıkmıyorsunuz demektir. 

İlgilendiğiniz bir erkeğin size iyi davranıp davranmayacağını, iyi bir ortak olup olmayacağını ve ilişkiniz boyunca sizinle birlikte büyüyeceğini anlamanın yolları vardır. Yardım etmek için, iyi bir adamın asla yapmayacağı şeylerin bir listesini yaptım.

İşte iyi bir adamın on işareti:

1. İyi bir adam görünüşünüzü asla ayırt etmez.

"Ah, saçların biraz daha uzun olsaydı."

"Keşke o fazladan birkaç kilo vermiş olsaydın."

"Keşke biraz daha makyaj yapsaydın."

İyi bir adam asla görünüşünüzü sizi küçük düşürecek veya kendiniz hakkında kötü hissetmenize neden olacak şekilde dürtmez. Bunu yapıyorsa, onu terk edecek kadar kendinize güvenmemeniz için bilerek sizin öz değerinizi düşürmeye çalışıyordur.

Bu onun seni kontrol etmeye çalışma şekli ve bu duygusal istismar . Yürü. Uzaklaş. Şimdi.2. İyi bir adam asla mahremiyetinizi ihlal etmez.
Sağlıklı bir ilişkide hiçbir şeyi saklamaya gerek yoktur. Metinler, e-postalar, Facebook mesajları, her neyse - ama bu, telefonunuzu etrafta veya bilgisayarınızı açık bırakırsanız, eşinizin bunları gözetleme hakkına sahip olduğu anlamına gelmez.

Bunu yapan biri, kendi adına büyük bir güvensizlik gösteriyor ve muhtemelen kendi aldatmalarını ve sorunlarını size yansıtıyor. Bu göz ardı edilmemelidir.

Tabii ki, bu tavsiye, onu şüphelendirecek veya güvenine ihanet edecek hiçbir şey yapmadığınızı varsayar. Eğer varsa ve o gözetliyorsa, elinizde daha karmaşık bir problem var demektir. Durum buysa,  bir çift danışmanını ziyaret etmek, sağlıklı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olmak için muhtemelen iyi bir fikirdir.

3. İyi bir adam asla cesaretinizi kırmaz.
Bir kişinin kendine olan güveninin bir işareti, başkalarının hırsını desteklemeye nasıl yardımcı olduklarıdır. İyi bir adam her zaman etrafındakilere yardım etmeye ve onları desteklemeye istekli olacaktır ve asla cesaret kırıcı veya aşağılayıcı olmayacaktır.

Aslında, iyi bir adamın işaretlerinden biri, hayallerinize dalmak istediğinizde size yardım etmeye veya sizi desteklemeye istekli olmasıdır. Yardım etmek için bir boya fırçası veya hesap makinesi alacak mı? Ya da hayallerinizin peşinden koşarak geçen yoğun bir günün ardından size akşam yemeği mi pişiriyorsunuz? Bunlar, mutlu olmanızı isteyen iyi bir adamın ciddi işaretleridir.


4. İyi bir adam değerinizi anlayacaktır; size bunu kanıtlama ihtiyacı hissettirmeyecektir.
Değerini birlikte olduğun kişiye kanıtlaman gerektiğini hissettiğin an, çekip gitmen gerektiğini anladığın andır.

Bir erkek ya da kadın sizinle olmalı çünkü ne yaptığınıza ya da onlara kendinizi ne kadar iyi sattığınıza değil, kim olduğunuza değer veriyor ve takdir ediyorlar.

5. İyi bir adam sizi asla sonradan akla gelen biri gibi hissettirmez.
Bir ilişki birinin tüm hayatı olmamalı olsa da, kesinlikle bunun büyük bir parçası. Bir erkeğin hayatında önceliği sen olmalısın .

"Erkekler gecesi" ya da buna benzer bir şey için sürekli bir kenara atılan kadınlar hakkında çok fazla hikaye duydum. Bir erkeğin bir ağa ve bireyselliğe sahip olması gerekir, elbette. Ancak aktif bir sosyal yaşam sürmekle, hayatınızdaki kadını öncelik listenizde daha da aşağılara çekmek arasında fark vardır. 

Onunla birlikte olduğunuzdan daha fazla eve gelmesini beklediğinizi düşünüyorsanız, geri adım atıp ilişkinizin nereye gittiğine bir kez daha bakmanın zamanı geldi.


6. İyi bir erkek, ilişkide asla yalnız olduğunuzu hissettirmez.
İlişkiler bir ortaklıktır. Bir takım. Çift yönlü bir sokak. Hayatınızı iyileştirmeleri gerekiyor, karmaşıklaştırmaları değil.

Hayattan ve aşktan memnun olan, size ya da ilişkinize hiç çaba göstermeyen bir erkekle birlikteyseniz, yeniden değerlendirme zamanı. 

Unutmayın, insanların zaman zaman depresif ve motivasyonsuz olması doğaldır. Bu, uzun süredir birlikte olduğunuz biriyse, kesinlikle bir çöküşün ilk işaretinde onu kaldırıma atın demiyorum. Hepimiz onlardan geçiyoruz.

Burada bahsettiğim şey, basitçe kayıtsız olan ve umurunda değilmiş gibi hissettiren birine değil. Her sabah uyanıp sizin için elinden gelenin en iyisini yapmaya ve olmaya söz veren birini hak ediyorsunuz çünkü onun iyi bir adam olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.


7. İyi bir adam seni asla aldatmaz.
Dünyada tek eşliliğin "doğal" olmadığı ve insanların biyolojik olarak tek bir kişiyle bütün bir ömür geçirmeye hazır olmadığı konusunda pek çok argüman var.

Bu ifadenin bilimsel geçerliliğine bakılmaksızın, bir şey doğru kalır: Tek eşlilik, bir ilişkide iki kişi tarafından yapılan kişisel bir seçimdir. Ve tek eşliliğe bir alternatif seçseniz bile, yine de sözüne, taahhütlerine ve birlikte belirlediğiniz sınırlara bağlı kalması gerekir. Bu sınırları ihlal etmek de bir aldatma biçimidir. 

Kelimenin tam anlamıyla iki kişiyi birbirine bağlayan fiziksel hiçbir şey yoktur; sadece bir karar. İyi bir adam bir ilişkide asla aldatmaz çünkü aldatmak, sözünden dönmek ya da sevdiği birine verdiği sözü tutmamaktır.

8. İyi bir adam size asla saygısızlık etmez.
Kolay, basit, ancak genellikle gözden kaçar. İyi bir adam, etrafındaki herkese saygı gösterecektir - siz de dahil.

İstihbarat düzeyi veya profesyonel konumu ne olursa olsun, küçümsemeyecek veya kimseyi küçük görmeyecek. Söylediği gibi, "kaliteli bir adam eşitlikten korkmaz."

9. İyi bir adam, önemli konuşmalardan asla kaçınmaz.
İster aile üyeleri arasında ister bir ilişkide olsun, iyi bir adam, hiçbir sorunun yüz yüze gelmeden çözülemeyeceğini anlar.


Zorluklardan kaçınmanın başaracağı tek şey, kaçınılmaz olanı geciktirmek ve potansiyel olarak işleri daha da kötüleştirmektir. Savaşlarınızı seçmek ve çatışmadan tamamen kaçınmak arasında bir fark vardır - önemli olan onları ne zaman tutacağınızı ve ne zaman katlayacağınızı bilmektir.

10. İyi bir adam sizi asla ama asla kötüye kullanmaz.
Kesinlikle sadece fiziksel ve kesinlikle sadece bir ilişkide değil , birçok farklı istismar türü vardır. Birisi, bir çocuğa veya evcil hayvana ve diğer önemli kişilere karşı duygusal olarak taciz edici olabilir. Ne olursa olsun, hepsinin ortak bir yanı var: Bir başkasını yıkma arzusu.

Unutma, iyi bir adam, kendine güveninin ve değerinin kendisinden geldiğini ve asla başkalarını kendi altına almaya çalışmadığını fark eden kişidir. Herhangi bir kötüye kullanım belirtisinde derhal yürüyün (koşun). Daha iyi olmayacak ve daha fazlasını hak ediyorsun.

İyi bir adamın bu işaretleri, umarım sizi kullanmak isteyen veya zamanınızı boşa harcamak isteyen adamları ayıklamanıza yardımcı olur. 


Bize kötü davrananlar için mazeret üretmeyi bırakıp, bu saçmalığa karşı toleransımızı düşürmeye başlamalıyız. Kendine saygısı olan her dürüst insan sana hak ettiğin sevgi ve şefkatle davranacaktır. Eğer yapmazlarsa, onlarla kalmanın ne anlamı var?