Tekerlekli sandalyesiyle taksi durağının neşe kaynağı oldu

Tarih : 31 Ağustos 2017, Perşembe 15:29 Son Güncelleme : 31 Ağustos 2017, Perşembe 15:29
Tekerlekli sandalyesiyle taksi durağının neşe kaynağı oldu

İzmir'de her sabah tek başına tekerlekli sandalyesiyle evinden Basmane semtindeki iş yerine giden 15 yaşındaki Fatih Baştaş, kısa sürede, taksi durağında çalışan şoför ve çevredeki esnafın sevgisini kazandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

İzmir'de, bedensel engelli 15 yaşındaki Fatih Baştaş, enerjisi ve yaşama sevinciyle, tekerlekli sandalyesiyle çalıştığı taksi durağı esnafının neşesi haline geldi.Mehmet ve Serap Baştaş çiftinin üç çocuğundan en büyüğü Fatih Baştaş, doğuştan bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Yürümesi için ailesinin mücadele verdiği Baştaş, tedavi sürecine rağmen 15 yıldır hayatını tekerlekli sandalye ile sürdürüyor.Bu eğitim döneminde liseye başlayacak olan Baştaş, yaz tatilini babası ve amcasının çalıştığı taksi durağında değerlendiriyor. Her sabah tek başına tekerlekli sandalyesiyle Ballıkuyu Mahallesi'ndeki evinden Basmane semtindeki iş yerine giden Baştaş, kısa sürede taksi durağında çalışan şoför ve çevredeki esnafın sevgisini kazandı. Güler yüzü, hayata bağlılığı ve çalışkanlığıyla dikkat çeken Baştaş, duraktaki telefonlara bakıyor ve taksileri sıraya koyuyor.Müşterilerle de yakından ilgilenen ve tekerlekli sandalyesiyle hızlı hareketler yapabilen Baştaş'ın bu performansı, taksi durağı sakinlerini de memnun ediyor. Küçük mesai arkadaşlarına tekerlekli sandalye hediye eden ve rahat hareket edebilmesi için iş yerinin önündeki kaldırıma da rampa yaptıran durak çalışanları, onunla yakından ilgileniyor."Gelmediğim zaman beni arıyorlar"

Yaz tatilini çalışarak değerlendiren Baştaş, bu emeğinin karşılığında para da kazanıyor.Fatih Baştaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce tüm tatili evde geçirdiğini ama bu sene taksi durağına gitmeye başladığını söyledi.Durakta hayatının en keyifli günlerini geçirdiğini anlatan Baştaş, "Evde hiçbir şey yapamıyordum. Buraya geldiğim ilk günü hiç unutamıyorum. Durağa gelince sosyalleştim. Taksici ağabeylerimle sohbet ediyorum. Gündemi daha yakından takip ediyorum. Esnaf da beni çok seviyor. Gelmediğim zaman beni arıyorlar." diye konuştu.