Telegram Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu!

Tarih : 25 Eylül 2020, Cuma 11:31 Son Güncelleme : 25 Eylül 2020, Cuma 11:31
Telegram Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu!

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram, uzunca bir süredir beklenilen görüntülü arama özelliği üzerine çalışmalar yapmaktaydı. Telegram’ın geliştiricileri son güncelleme ile beraber görüntülü arama özelliğini almış oldu. Öte yandan bu özellik, hem Android hem de IOS kullanıcıları için yayınlandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

2013 yılından bu yana her geçen süre zarfında daha fazla kullanıcıyı içerisinde barındıran Telegram mesajlaşma uygulaması kullanıcı kazanmaya devam ederken bunun yanında 7. Yılına özel bir yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Görüntülü arama özelliği uzunca bir süredir Telegram kullanıcıları tarafından istenmekteydi. Öte yandan piyasadaki bir diğer mesajlaşma platformları ise bu özelliği uzunca bir süre önce kullanıcılarına sunmuştu. Telegram’da bu yarıştan geride kalmayarak görüntülü arama özelliğini son güncelleme ile beraber uygulama dünyasına sundu.

Telegram’ın yaptığı açıklamaya göre görüntülü arama özelliği Android ve IOS kullanıcıları için kullanıma açılmış durumda. Henüz Alpha aşamasında olan bu önemli özelliği kullanmak için aramak istediğiniz kişinin profiline girerek “Video” seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte bu yeni gelen özelliği istediğiniz zaman açabilir ve kapatabilirsiniz.

Telegram’a gelen görüntülü arama özelliğini diğer uygulamalardan ayıran en büyük fark ise konuşma sırasında cihazınızda diğer işlerinizle de ilgilenmenize izin vermek amacıyla resim içinde resim özelliği sunuluyor olması diyebiliriz. Bu özellik sayesinde karşınızdaki kişi ile görüşme yaparken bununla beraber işlerinizi de devam ettirebilir ve sosyal medya platformlarında zaman geçirebilirsiniz. Aramayı ufak bir çerçeve içerisine alan bu özellik kesintisiz bir şekilde arama akışı yapabilmenizi de sağlayacak