Tomris Filminin Türkçe dublajlı fragmanı Yayınlandı!

Tarih : 10 Mart 2020, Salı 14:17 Son Güncelleme : 10 Mart 2020, Salı 14:17
Tomris Filminin Türkçe dublajlı fragmanı Yayınlandı!

Her zaman diri tuttuğu intikam ateşi sayesinde kazandığı zaferlerle sadece binlerce yıllık Türk tarihinin değil; dünyanın da unutamadığı en önemli hükümdarlar arasında yerini aldı. Akan Satayev’in yönettiği Tomris, 10 Nisan’da vizyonda. Filmin Türkçe dublajlı fragmanı yayınlandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Annesini doğumunda, babasını savaşta, kocasını genç yaşta, oğlunu esir düştüğü kampta kaybeden, yerinden yurdundan edilen Tomris Hatun; ihanetlerle dağılan, acı ve kederle dolu yazgısına boyun eğmedi. Şahsi tarihindeki dönüm noktalarını halkının menfaatleri için bir silah olarak kullanmasını bildi. Her zaman diri tuttuğu intikam ateşi sayesinde kazandığı zaferlerle sadece binlerce yıllık Türk tarihinin değil; dünyanın da unutamadığı en önemli hükümdarlar arasında yerini aldı. Akan Satayev’in yönettiği Tomris, 10 Nisan’da vizyonda. Filmin Türkçe dublajlı fragmanı yayınlandı.

Vizyon için gün sayan Tomris, Kazakistan’ın ardından Türk seyircisiyle de buluşmaya hazırlanıyor. Doğduğu gün kaybetmeye başlayan; ancak her kaybında daha da güçlenen Tomris Hatun, M.Ö 6. yüzyılda İskit-Saka Türklerinin başına geçer ve Türk milletini zaferden zafere koşturur. Annesini doğumunda, babasını savaşta, kocasını genç yaşta ve oğlunu esir düştüğü kampta kaybeden Tomris Hatun; kaderiyle birlikte düşmanlarını da yenmiş, hem kendi tarihini hem de koskoca bir milletin tarihini baştan yazmıştır. Üstelik bu yazı, üzerinden binlerce yıl geçmesine rağmen silinmeyecek, unutulmayacak; günümüze kadar ulaşacaktır.

Tomris Hatun, komuta ettiği ordusuyla birlikte, yenilmez olarak kabul edilen, dönemin en zalim hükümdarı, Pers İmparatoru Kiryos’u dize getirip Orta Asya’da Türk hakimiyetini başlattı ve Türk obalarını birleştirdi.

Samimi, adil, sadık, güçlü ve zeki bir lider olan, Türk tarihinin ilk kadın hükümdarının hikayesini anlatan Tomris’in fragmanı, Türkçe dublajlı olarak yayınlandı. Kazak oyuncu Almira Tursyn’i başrolde izleyeceğimiz film, 10 Nisan’da vizyona girecek.