Trabzonspor Kulübü Başkanı Usta: Herkes umudunu korusun

Tarih : 03 Eylül 2017, Pazar 22:52 Son Güncelleme : 03 Eylül 2017, Pazar 22:52
Trabzonspor Kulübü Başkanı Usta: Herkes umudunu korusun

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, "Bundan sonrası daha iyi olacak. Herkes umudunu korusun. Kimse endişeye kapılmasın." dedi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulüpte yapılan bayramlaşma töreninin çok kalabalık bir şekilde gerçekleştiğini belirterek, "İnsanlar yeni sezon için umutlular ve o umudu hep taze tutmak istiyorlar. Bütün Trabzonsporluların böyle bir beklentisi var. İyi bir gündü. Bütün Trabzonsporluların bayramını tekrar tebrik ediyorum." diye konuştu.


Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve ihtiyaçları doğrultusunda takviye yapmak istediklerini anlatan Usta, şöyle devam etti:


"Taraftar gözüyle bakıldığında, elbette oradan bakış farklı oluyor. Diğer taraftan daha farklı oluyor. Çok gün kalmadı ama onlara şu mesajı vermek isteriz ki; ihtiyaçlarımız doğrultusunda gerekenin en iyisini imkanlarımız ölçüsünde yapacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Kim var kim yok demek istemiyoruz. İsimler bizde de elbette gündeme geldi ama her gün yeni bir senaryo, geldi, gitti, uçakta, indi, bindi... İş o kadar deforme oldu ki biz artık daha fazla bunun üzerine gitmek istemiyoruz. Bugünlerde en iyisini yapmaya çalışacağız. Artık transferde isim üzerinden, 'şu oldu' ya da 'olacak' demek yerine, yapmamız gerekenin peşindeyiz. Çok büyük aksilik olmazsa da herhalde yapacağız."


"Fenerbahçe beraberliği takımı üzmüş olabilir"
Muharrem Usta, ligin ilk 3 haftasında bordo-mavili takımın ortaya koyduğu performansa ilişkin şu ifadeleri kullandı:


"Haftalık baktığınızda farklı, 3 haftalık farklı, devre sonuna baktığınızda farklı görürsünüz. Futbol bu. Futbol, inişli çıkışlı, haftalık konuşmaların yapıldığı mecra. Göztepe maçını kazanırsanız bambaşka, kaybedersiniz bambaşka şeyler konuşulur. Burada asıl olan takımınızın durumu ne, geleceğe güvenle bakılabilecek mi? Onların analizinin yapılması gerekiyor. Biz de onları yapmaya çalışacağız. Bundan sonrası daha iyi olacak. Herkes umudunu korusun. Kimse endişeye kapılmasın."


Başkan Usta, Fenerbahçe maçından beraberlikle ayrılmanın Göztepe maçına olumsuz etkisi olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine, "Etki yapmış olabilir. Takım da Fenerbahçe maçından beraberlikle ayrılmanın üzüntüsünü yaşamış olabilir. Ne kadar sahip çıkılırsa o kadar işler yolunda gider. Daha işin başındayız. Her takımın başına bunlar gelebilir. Hiç tahmin etmediğiniz takımın da başına gelebilir. Futbolda böyle şeyler olur. Bunu aman aman, koca hayatın yıkılışı gibi değerlendirmemek lazım. Umudunu kimse kaybetmesin." şeklinde konuştu.

"Transfer dönemi bizi fazlasıyla yıprattı"

Transfer döneminin takıma olumsuz etkisinin de olduğunu kaydeden Usta, "Bu takım iyi bir takım. Tek haftayla değerlendirmemek lazım. Transfer dönemi bizi fazlasıyla yıprattı. İster istemez çok fazla sansasyonel haberler oldu. Onun da sonuna gelmekteyiz. Bu seneki takımın çok farklı ve iyi olacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.