TRT 19 Mayıs Hatası İçin Açıklama Yaptı!

Tarih : 20 Mayıs 2020, Çarşamba 06:55 Son Güncelleme : 20 Mayıs 2020, Çarşamba 06:55
TRT 19 Mayıs Hatası İçin Açıklama Yaptı!

TRT Haber kanalında Oya Eren'in sunduğu 'Dün Bugün' programında yaşanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili skandalın ardından TRT'den açıklama geldi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye'de yayın yapan birçok televizyon kanalı özel programlar hazırlarken, TRT de bu kanallar arasındaydı.

Ancak arka fonda yapılan bir hata, o saatlerde TRT'yi izleyen sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı.

Söz konusu görselde, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı" yerine, "19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı" yazıyordu.

TRT Haber'de skandal 19 Mayıs hatası! 'Bu kadarı da olmaz' dedirtti! TRT Haber'de skandal 19 Mayıs hatası! 'Bu kadarı da olmaz' dedirtti!

Televizyon Soruşturma başlatıldı

Kullanıcılar, bu hatayı, "TRT bayramları karıştırdı" diyerek eleştirirken; TRT'den yaşanan olayla ilgili personel hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

TRT açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır.

Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz."

23 Nisan