TRT Radyolarında Reklamlar İçin Kapalı İhale Yapılacak!

Tarih : 08 Ocak 2020, Çarşamba 17:25 Son Güncelleme : 08 Ocak 2020, Çarşamba 17:25
TRT Radyolarında Reklamlar İçin Kapalı İhale Yapılacak!

Gelirlerinin büyük bölümü elektrik faturalarındaki TRT payı ile bandrol gelirlerinden oluşan TRT’nin radyo reklam zamanlarının 1 yıllığına satışı, Kamu İhale Yasası’na tabi olmadığı için “açık ihale” yerine “kapalı teklif alma usulü” ile gerçekleştirilecek.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

 her türlü alım, satım işleri Kamu İhale Yasası’na tabi olmayan TRT’nin bir yıllık radyo reklam zamanlarının satılacağı ihale de “kapalı teklif alma usulü” ile gerçekleştirilecek.

İlana göre ihalenin konusu “TRT’nin radyo yayınlarına ait reklam zamanlarının 1 yıl süreli satılması.” İhale, TRT Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı Kurumsal Satınalma Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. TRT Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı İhale Komisyonu toplantı odasında yapılacak ihalenin tarihi 22 Ocak 2020 günü saat 10.30 olarak belirlendi. Gelirlerinin büyük bölümü elektrik faturalarındaki TRT payı ile bandrol gelirlerinden oluşan TRT ihaleyi, “ilan yoluyla kapalı teklif alma usulü” ile gerçekleştirecek. Teklifler en geç 22 Ocak saat 10.30’a kadar TRT’ye elden verilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta yoluyla da gönderilebilecek. İhaleye gerçek ve tüzel kişiler katılabilecek. İstekliler teklif ettikleri toplam bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecek. İhale dokümanı ise 200 lira bedelle alınabilecek.