TRT Radyolarının Dinleyicileri Buluştu

Tarih : 03 Ekim 2017, Salı 15:56 Son Güncelleme : 03 Ekim 2017, Salı 15:56
TRT Radyolarının Dinleyicileri Buluştu

Televizyonun, cep telefonlarının ve internetin olmadığı 1970'li yıllarda TRT'nin bölge radyolarından posta kartı ile şarkı isteğinde bulunan gençler, isimlerini ezberledikleri diğer arkadaşları ile sosyal medya üzerinden iletişim kurup, yıllar sonra belirledikleri sahil beldelerinde buluşup eski günleri yad ediyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Televizyonun, cep telefonlarının ve internetin olmadığı 1970'li yıllarda TRT'nin bölge radyolarından posta kartı ile şarkı isteğinde bulunan gençler, isimlerini ezberledikleri diğer arkadaşları ile sosyal medya üzerinden iletişim kurup, yıllar sonra belirledikleri sahil beldelerinde buluşup eski günleri yad ediyor.Bu yılki buluşma Çanakkale'nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde gerçekleştirildi. Küçükkuyu'da bir otelde iki gün süren toplantıya 70'li yıllarda TRT İstanbul radyosunda program yapan Ali Gürlü, yine o yıllarda TRT'de ilk saz çalıp türkü söyleyen Kıymet Unutma ve Zeki Çiçek katıldı. Nostaljik popçu Atilla Yelken de konser verdi. Kendilerine 'Radyo İstekçiler' adlı bir sosyal medya sayfası açan radyo istekçileri, bu sayfa sayesinde bir birleriyle iletişim kurup, her yıl bir şehir ya da sahil beldesinde toplanıyor.

Buluşmaya katılan Behiç Günalan, "70'li yıllarda internet yok, sosyal medya yok. Televizyon bile kısıtlı. O yılların gençlerinin en büyük eğlencesi radyoydu. ve radyoda en çok izlenen programlar istek programlarıydı. Herkes birbirini merak etmeye başladı. Birbirimizi tanımak için önce mektup arkadaşlığı başladı. Arkasından bir araya gelmeye başladık. Aynı şehirlerde radyo istekçilerinin oluşturduğu gruplar doğmaya başladı ve biz yavaş yavaş aynı doku, aynı kumaştan gelmiş kişiler olarak birlik oluşturduk. Bir süre sonra herkes hayata asılması ile dağıldık. İnternetin ve sosyal medyanın oluşması ile biz 30-35 yıl sonra bir birimizi yine sosyal medya aracılığıyla aramaya başladık. Bazı şehirlerde toplantılar yaptık ve bu toplantılar bir zincir haline geldi. İstanbul'da, İzmir'de, Adana, Bursa, Antalya'da ve Küçükkuyu'da yaptığımız ikinci toplantıda bir araya geldik" dedi.