Türk Futboluna Yapılması Planlanan Darbe İddiası!

Tarih : 14 Nisan 2022, Perşembe 12:21 Son Güncelleme : 14 Nisan 2022, Perşembe 12:21
Türk Futboluna Yapılması Planlanan Darbe İddiası!

MHK, tüm hakemlere gönderdiği mailde şok iddialarda bulundu. Liste dışı bırakılan bazı hakemlerin, göreve devam eden meslektaşlarını protestoya ve isyana teşvik etmeye çalıştığı öne sürüldü. Türk futboluna yapılması planlanan 'darbe' ortaya çıktı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK), aralarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık gibi isimlerin de bulunduğu bazı hakemleri liste dışı bırakmasının yankıları sürerken, konuyla ilgili şok bir gelişme yaşandı.

Hakem İşleri Müdürü Tayfur Özkan imzasıyla tüm hakemlere gönderilen mailde, Çakır başta olmak üzere liste dışı bazı isimlerin, göreve devam eden hakemleri protesto ve isyana teşvik ettiği öne sürülerek bazı sorular yöneltildi.

Hakemlere, “Aşağıda sıralanan iddialar ile ilgili bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı isim, tarih ve tarafınıza nasıl ulaşıldığını açıklayacak şekilde 13 Nisan saat 16.00’ya kadar bildirin.” çağrısı yapılan mektup şöyle:

SENİ İSTEMİYORUZ' DİYECEĞİZ

“9 Mart 2022’de MHK Başkanı’nın (Ferhat Gündoğdu) Süper Lig Yardımcı (SLY) ve A Klasman Yardımcı hakemlerine yönelik Zoom’dan yaptığı konuşma öncesinde bazı Süper Lig yardımcı hakemlerinin toplantıya katılacak yardımcı hakemleri arayarak, ‘Zoom toplantısı sırasında söz alarak MHK Başkanı’nı protesto edeceğiz, ‘Seni istemiyoruz’ diyeceğiz. Yapamazsak ekrana bu sözleri yazacağız.’ Ben ne yaparsam siz de aynısını yapın. Cüneyt abiniz sizi takip ediyor. Eğer bizim yaptıklarımızı yapmazsanız Cüneyt abiniz (Çakır) plakanızı alacak, göreve geldiğinde bunu unutmayacak” şeklinde sözler sarf ettiği doğru mu?

KONUŞMAK İSTEDİM, SÖZ VERMEDİLER

Bu toplantıdan sonra aynı kişilerin ‘SLYH’ WhatsApp grubuna yukarıdaki konuyu doğrular şekilde ‘Görüşmede el kaldırarak söz almak istedim fakat ne yazık ki konuşamadım’ ifadelerini yazarak oluşturmak istenen baskının yazıya döküldüğü iddia ediliyor.

YASA DIŞI SES KAYITLARI SERVİS EDİLDİ

Aynı kişilerin bu toplantıda MHK Başkanı’nın konuşmasının ses kaydını yasa dışı kaydederek servis ettiği, bu ses kaydının basındaki kişilerden tekrar MHK Başkanı’nın kendisine kadar iletildiği iddia edilmektedir.

RUH HALİM İYİ DEĞİL' DEYİN

Bu kişilerin mazeretlerini talimatlar gereği FYS (Futbol Yönetim Sistemi) üzerinden ve belirli sürelerde yapmaları gerektiği halde, aynı/çok benzer ‘Ruh halim maç yönetmeye uygun değil/içinde bulunduğumuz olağanüstü durum ve kendimi iyi hissetmemem nedeniyle müsabakalarda görev almak istemiyorum’ gibi mazeret metnini SLYH (Süper Lig Yardımcı Hakemleri) WhatsApp grubuna yazarak diğer arkadaşları üzerinden baskı oluşturmaya çalıştıkları iddiası doğru mu?”

MHK HAKEMLERİ BASKI ALTINA ALIYOR

Tahkim Kurulu'nun 13 hakemle ilgili durdurduğu ihraç kararına rağmen MHK, bu hakemlere görev vermemişti. MHK'nın bu tutumu spor camiasında büyük tepki çekmiş, bazı hakemler de MHK'yı protesto etmişlerdi.

MHK'nın gönderdiği bu mailin amacının hakemleri baskı altına almaya yönelik olduğuna dair eleştiriler şimdiden başladı. İhraç edilen 13 hakemi savunan hakemlerin fişlenmesi olarak değerlendirilen bu mailden sonra MHK başkanı Ferhat Gündoğdu'nun yakın zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.