Türkiye'ye Siber Saldırı!

Tarih : 21 Ocak 2020, Salı 10:50 Son Güncelleme : 21 Ocak 2020, Salı 10:50
Türkiye'ye Siber Saldırı!

Türkiye'de abonelerin büyük bir bölümü YouTube, Gmail ve Google arama motoru gibi servisleri erişim sorunu nedeniyle ulaşamadı. Kesinti sosyal medyada da yaşanırken,açıklamayı Türk Telekom yaptı. Yapılan açıklamada, yoğun siber saldırının olduğu belirtildi. En çok merak edilen soruların başında yer alan 'Türkiye'ye kim saldırdı? sorusunun cevabı açıklandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Türkiye'de saatlerdir YouTube, Gmail ve Google başta olmak üzere birçok siteye erişim sağlanamamıştı. Kullanıcılar erişim sorununun nedeninin merak ederken, Türk Telekom'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, yaşanan internet erişim sorunun, siber saldırı ile ilgili olduğu belirtildi.

SALDIRI YAPILAN ÜLKELER BELLİ OLDU

Türk Telekom, son açıklamasında sorunun 18:45 itibarıyla çözüldüğünü duyurdu. En çok merak edilen konuların başında ise 'Türkiye'ye kim saldırıdı? sorusu vardı.

EN FAZLA SALDIRIYA UĞRAYAN ÜLKE TÜRKİYE OLDU

Türkiye'de Google'a erişim sorunun yaşanmasının ardından siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'te Türkiye, bugün en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü.

ABD, RUSYA VE HOLLANDA'DAN SALDIRI

Saat 18.45 itibariyle Google'a erişim sorunu çözülürken Türkiye, Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği belirtildi.

TÜRK TELEKOM: SİBER SALDIRI VAR

Türk Telekom, yaşanan internet erişim sorunun, siber saldırı ile ilgili olduğunu, kullanıcıların bu durumdan etkilenmemesi için çalışmaların sürdürüldüğünü duyurdu.

Türk Telekom, yaptığı yazılı açıklama ile bugün yaşanan internet erişim sorununa ilişkin bilgi verdi.
Türk Telekom açıklamasında şunlar kaydedildi:

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.