Ünlü Ekran Yüzü Öğretim Görevlisi Oldu!

Tarih : 31 Ekim 2018, Çarşamba 15:28 Son Güncelleme : 31 Ekim 2018, Çarşamba 15:28
Ünlü Ekran Yüzü Öğretim Görevlisi Oldu!

Ünlü Ekran Yüzü Medipol Üniversitesine Öğretim Görevlisi oldu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Özel üniversiteler arttıkça 5 yıldan fazla mesleki deneyimiolan profesyoneller de öğretim görevlisi olarak eğitim verebiliyorlar.Yeni nesil ile tecrübelerini paylaşabiliyorlar.


Öğretim üyeliği için en azından tezli yüksek lisans tamamlamak gerekirken, öğretim görevlisi için böyle bir yol da var. Bu şekilde 5 yıldan fazla mesleki deneyimi olup da eğitim camiasınaatılanlardan biride Alper Altun oldu.
Hafta içi her gece 23.00 - 01.00 arası Gün Biterken isimli programı hazırlayıp sunan Alper Altun Al Jazeera, Fox, TRT gibi uluslararası kurumlarda ki tecrübelerini artık medipol üniversitesi İletişim Fakültesinde aktarıyor.
Alper Atun bu yeni göevini sosyal medya hesabından paylaştı.


ALPER ALTUN KİMDİR?
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği yıllarındamedyaya atılan Alper Altun, Anadolu Üniversitesi  kamu yönetimi bölümü mezunu.
Yayıncılığa radyo ile başlayan Alper Altun, Ekranailk kez 2004 yılında TGRT Haber kanalının kuruluşunda öğle haberlerini sunarak çıktı. TGRT'de Ana Haber bültenlerinide sunan Altun,2006 yılında FOX TV'nin ekran yüzü oldu.  Ana Haber bülteni dışında Çalar Saat isimli sabah programınıda sundu. 2011 yılında Türkiye'de yayın hayatına başlayan Al Jazeera'de ekran yüzü olarak Alper Altun ile anlaştı. Al Jazeera'de sınırdan canlı bağlantılarda yapan Alper Altun, daha sonra TRT Türk Kanalında Manşetten isimli programı hazırlayıp sundu. İyi derecede ingilizce bilen alper altun evli ve bir çocuk babası.