Ünlü Hukukçu Prof. Dr. Rona Aybay, Hayatını Kaybetti!

Tarih : 06 Mayıs 2022, Cuma 11:40 Son Güncelleme : 06 Mayıs 2022, Cuma 11:40
Ünlü Hukukçu Prof. Dr. Rona Aybay, Hayatını Kaybetti!

Ünlü hukukçu, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Rona Aybay, hayatını kaybetti. Aybay, 7 Mayıs Cumartesi günü, İznik Yeşil Camii'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Prof. Dr. Rona Aybay, dün hayata gözlerini yumdu. Aybay’ın hayatını kaybetmesinin üzerine sevenleri ve birçok kurum baş sağlığı dilekleriyle birlikte üzüntülerini ifade etti.

Türkiye Barolar Birliği paylaştığı mesajda, “Acı kaybımız. Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi önceki dönem (2006-2011) başkanlarından, değerli bilim insanı Av. Prof. Dr. Rona Aybay'ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

ÖRNEK İNSANDI

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ise ölüm haberinin ardından “Değerli Hocamız Prof. Dr. Rona Aybay'ı kaybettik. Örnek insandı. 1402'ye direnişi 7 yıl sürmüştü. Anısı mücadelemize örnek olacak. Allah rahmet eylesin.” diyerek Aybay'ı yâd etti.

DERİN ÜZÜNTÜ YAŞIYORUZ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından yapılan açıklamada “Aynı zamanda TMMOB Kanal İstanbul Bilim Kurulu üyesi de olan uluslararası hukuk ve insan hakları alanındaki yetkinliği ile bilinen değerli hocamız Prof. Dr. Rona Aybay’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve öğrencilerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.” denildi
 
Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi, “Fakültemiz emekli öğretim üyesi, Hocamız Prof. Dr. Rona Aybay vefat etmiştir. Hocamız 7 Mayıs Cumartesi günü İznik Yeşil Camiden uğurlanacaktır. Merhuma rahmet, ailesi ve Mülkiyelilere başsağlığı dileriz.”