Ünlü İş Adamı Sabah Yazarını Tehdit Etti!

Tarih : 11 Ocak 2020, Cumartesi 15:56 Son Güncelleme : 11 Ocak 2020, Cumartesi 15:56
Ünlü İş Adamı Sabah Yazarını Tehdit Etti!

Türkiye'nin en büyük mobilya zincirinin eski sahibi olan Mustafa Boydak, Akın İpek ve annesi Melek İpek tweetleri ile gündemde. Sabah yazarına attığı bir tweet de ortalığı karıştırdı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

FETÖ'ye yardımla suçlanan Boydak ailesinin önemli isimlerinden Mustafa Boydak, sosyal medyada meydan okuyan twitleri ile gündeme oturdu.

TMSF tarafından el konulan şirketi Boydak Holding'in adı Erciyes Holding olarak değiştirilen Mustafa Boydak, 'açık çağrımdır' diyerek şöyle bir twit attı:

"Türkiye’de TMSF eliyle yönetilen, el konan şirketleri sahiplerine acilen teslim ediniz. Yapılan, yapılacak usulsüzlükler, yolsuzlukların muhakkak ortaya kalem kalem çıkacağını unutmayalım. İnsanları terörist vs ithamlar TUTMUYOR artık.

Akın İpek'in annesi Melek İpek'e verilen hapis kararına da tepki gösteren Mustafa Boydak şunları yazdı:

-AH MEMLEKETİM NE YAPTIN

Artık sözün bittiği yere geliyoruz Adı gibi Melek Anne’ye de terörden ceza verilmiş. Tekin Kardeşime 79 sene. Hisselere müsadere kararı. Yok artık ya. Şu insanlara yaşattıklarınıza dönün bakın. Bu aile SUÇ işlemez kardeşim. Yapmayın

Boydak ailesinin FETÖ ile ilişkisi

İstikbal markası ile bilinen Kayseri'nin zengin ailelerinden Boydaklar, FETÖ'ye verdikleri destek ile biliniyorlar. Mustafa Boydak 7 yıl hapis cezası kararıyla cezaevinden çıkarken ailenin önde gelen üyeleri hala hapiste. Boydaklar'ın sahibi olduğu Boydak Holding'e de TMSF tarafından el konuldu ve ismi Erciyes Holding olarak değiştirildi.