Ünlü Oyuncu Nevzat Can Rüzgar'dan Çarpıcı Açıklamalar!

Tarih : 10 Mart 2020, Salı 18:24 Son Güncelleme : 10 Mart 2020, Salı 18:24
Ünlü Oyuncu Nevzat Can Rüzgar'dan Çarpıcı Açıklamalar!

Başarılı Oyuncu Nevzat Can Rüzgar ile "Elif" Dizisinden "Sevdim Seni Bir Kere" dizisine kadar oynadığı tüm dizileri ve kendisi hakkında merak edilenleri sorduk. Samimi açıklamalar Yapan Nevzat Can Hakkında Bilinmeyenler...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Sevilen dizilerin başrol oyuncusu Nevzat Can Medyaalemi'nin sorularını yanıtladı. Kendisi ve projeleri hakkında sorularımıza içtenlikle cevap veren başarılı oyuncu Nevzat Can diziler hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

MERAK EDİLEN ÇOK KONU VAR AMA HEMEN SICAĞI SICAĞINA SORALIM SEVDİM SENİ BİR KERE DİZİSİNDEN NEDEN AYRILDINIZ?

Aslında ben bu konu ile ilgili açıklamayı sosyal medya hesabımdan yaptım. Bunun nedeni yok. Bazen olmaz ya hayatta. Ne yaparsanız yapın ne kadar uğraşırsanız uğraşın olmaz. Tam da cevap bu işte, olmadı. Maalesef yolunda gitmedi. Bende buraya farklı hayaller ile gelmiştim ama olmadı yapamadık yani. Şartlar, imkanlar bir türlü işin başında konuştuğumuz gibi olmadı. Zaten mutsuzdum ve bunu belirtiyordum. Bir görüşme yaptım ve zaten hikaye de değişikliğe gidileceğini söylediler ve sonuç olarak yollar ayrıldı.

KIZGIN VEYA KÜSKÜN OLDUĞUNUZ BİR DURUM VAR MI?

Asla böyle bir durum yok. Kime niye kızayım veya küseyim ki ? Gerçekten çok eğlendim, çok güldüm. Enteresan bir hayat tecrübesi oldu benim için. Bir tık hayal kırıklığı var tabii. Ama kimin ne kadar umurunda ki benim umurumda olsun Benim bu projeye gelirken yaptığım fedakarlıkları bir bilseniz… Sağlık olsun diyorum, hayırlısı böyleymiş diyorum...

FEDAKARLIK DERKEN?

Fedakarlık tabii. Çevremde bir çok kişi bunu biliyor. Elif dizisinden ayrılacağımın belli olduğu zaman, yani geçen sene. O hafta benim telefonlarım susmadı. Görüşmeler, toplantılar bitmiyordu. Mesela isim vermeyeceğim ama FOX TV de yayınlanan ve hala devam edip reyting rekorları kıran çok büyük bir diziden gelen teklif masadaydı. Ama biz oraya yok dedik. Ailem, arkadaşlarım, çalıştığım menajerlik şirketinde ki insanlar çok baskı yaptılar ama benim aklım buradaydı.


PİŞMANLIK VAR MI?

Pişmanlık yok. Ama üzüldüğüm çok nokta var. Bir örnek daha vereyim size. Bir gün setteyim ve çalışıyoruz. Telefonum çaldı. Arayan bağlı bulunduğum menajerlik şirketinden yetkili Ümit Kabuk. Yine isim veremeyeceğim ama bir yapım şirketinin yeni bir diziye başlayacaklarını ve beni düşündüklerini, durumu nedir diye öğrenmek istediklerini söyledi. Bende düşünmek için biraz zaman istedim. Çünkü çok usta ve büyük oyuncuların yer aldığı çok cazip ve güzel bir teklifti. Bir süre düşündükten sonra arayıp, ben burayı yarı yolda bırakamam ayıp olur dedim ve teklife teşekkür ettik.

PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAKSINIZ ? VAR MI YENİ PROJE?

Uzun bir süre dinlenmek istiyorum aslında çünkü çok yoruldum ve bunaldım. Bundan sonrası içinde bir karar aldım. Günlük dizi sayfasını kapatıyorum. Bundan sonra günlük dizi düşünmüyorum. Öyle hemen her şeye atlamakta yok. Hatır, gönül işi yapmakta yok. Daha temkinli daha dikkatli kararlar alacağım. Bir iki yerle görüşmemiz oldu evet ama durumlar içime sinmedi açıkçası. Bir projeyle anlaşır gibi olduk ama sonrasında duyduk ki benden önce bir oyuncu ile anlaşmışlar. Fakat ben böyle boşa düşünce ibreyi bana çevirmişler. Açıkcası biz bu durumu etik ve doğru bulmadık. Kimseyle kötü olmak istemedik. Bize yapılsa rahatsız olacağımız şeyi başkasına yapmak istemedik. O yüzden oraya teşekkür ettik. Bir diğeriyle ise bütçe konusunda anlaşamadık.

PAHALI BİR OYUNCUMUSUNUZ?

Gerçekten hiç değilim, Ama bu durumun kabul edilir bir yanı yoktu. Sorun, sordurun veya araştırın. Şuana kadar ki yaptığım işlerde kimle pazarlık yapmışım? Genelde benim görüşmelerim 2 saat sürüyorsa bunun 1 saat 50 dakikası projeyi konuşuruz, geriye kalan 10 dakika da bütçeyi konuşuruz. Mesela SEVDİM SENİ BİR KERE dizisi için biz yaklaşık 3-4 ay görüşme halindeydik. Bir gün bir telefon geldi, bir rakam söylendi ve tamam dedim.2 SEZON ELİF DİZİSİ ARDINDAN SEVDİM SENİ BİR KERE DİZİSİ VE ARADA 2 TANE SİNEMA FİLMİNDE YER ALDINIZ… NE YAPIYORSUNUZ KAZANDIĞINIZ PARALARI?
Harcıyorum!..  Şaka bir yana para benim için bir araç. Neye ne kadar lazımsa ona kullanıyorum. Ben hayatımda hiçbir zaman para için bir şey yapmadım. Hayallerimin peşinden koştum para kazandırdı. 15 yaşında radyoculuğa başladım. O yaşta bir çocuğun eline geçemeyecek bir para kazanıyordum. Sonra 19 yaşımda tatilde tanıştığım bir insanın teklifi üzerine bu piyasaya adım attım yine para kazandım. Yani demek istediğim şu, ben hiçbir zaman para için mücadele etmedim. İstediklerimi yaptım para etti. 

PEKİ BİRAZ DA ÖZEL HAYAT DESEK? AŞK DESEK?

Güzel duygular ama bu devir de değil. Aslında bu konuları konuşmak hiç istemiyorum. Annem var çok şükür ve onunla inanılmaz bir aşk yaşıyorum. Beni üzmeyen, terk etmeyen tek kadın o  Bizim durumumuz yani oyucuların durumu çok vahim aslında. Çünkü insanlar sizi ulaşılmaz ve imkansız olarak görüyorlar. Siz de o imkanı verince ve sizeulaşınca inanılmaz değişim gösterebiliyor insanlar. Elde ettikten sonra işler çok farklı noktalara gelebiliyor. Dediğim gibibu konu hakkında çok konuşmak istemiyorum

ANNENİZ DEMİŞKEN SOSYAL MEDYA DA AİLENİZ İLE İLGİLİ HİÇ BİR PAYLAŞIM YAPMIYORSUNUZ… KİMLER, NE İŞ YAPARLAR? ONLARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Annem ve babam emekli, kendi hallerinde mütevazı bir şekilde yaşayan insanlar. Uzak kalmak istiyorlar bu dünyaya onlar. Mesela babam emekli bir adam ve günün çoğu zamanını kahve de tavla ve okey oynayarak geçiriyor. Bir gün tavla arkadaşının oyunu bırakıp Elifi izlemeye gittiğini anlatmıştı. Halbuki karşısında oturan adamın yani babamın kim olduğunu bilse…  Geçen sene bir sonra ki bölümde ne olacağını söylemedi diye anneme küsen komşularımız olmuştu ama annemin de bir suçu yok çünkü o da bilmiyordu. Babam hep der; ne olacağın, ne noktalara geleceğin hiç belli olmaz. Bize dokunma bizi bulaştırma kimse bizi bilmesin der… Tanınır, bilinir insan olmak istemiyorlar. Onların keyifleri yerinde…


SON OLARAK SEVENLERİNİZE VE TAKİPÇİLERİNİZE NE DEMEK İSTERSİNİZ?

Onları bu sene hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum. Elif'den sonra benden beklentiler çoktu… Hayal kırıklığına uğrattığım herkesten çok özür diliyorum. Çok cazip bir durum olmazsa bir süre ara verip dinlendikten sonra çok güzel, sağlam bir projeyle döneceğimin sözünü veriyorum. Rüzgar esecek merak etmesinler. Sevgiler…


Medya Alemi Özel