Ünlü Şarkıcı Laferte Ödül Töreninde Göğüslerini Açtı!

Tarih : 16 Kasım 2019, Cumartesi 13:00 Son Güncelleme : 16 Kasım 2019, Cumartesi 13:00
Ünlü Şarkıcı Laferte Ödül Töreninde Göğüslerini Açtı!

Las Vegas'ta düzenlenen Latin Grammy Ödülleri'ne Şilili şarkıcı Mon Laferte göğüslerini açarak damga vurdu. Geceye üstsüz bir elbiseyle katılan şarkıcı, ülkesinde yaşanan olaylara dikkat çekti. Femen grubu vari eylemde Laferte'nin çıplak göğsüne “Şili’de işkence yapıyor, tecavüz ediyor ve cinayet işliyorlar” yazdığı görüldü...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Şili’de metro ücretine yapılan zam ile başlayan gösteriler yaklaşık 1 aydır devam ederken, eylemciler ile polis arasında çatışmalar devam ediyor. Olayların başladığı günden bu yana 23 kişi hayatını kaybetti. 1200’ü aşkın kişi de yaralandı.

Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası arenada herkes sükûnet çağrısı yaparken, Şilili şarkıcı Mon Laferte de ülkesindeki olaylara dikkat çekmek için sıra dışı bir yönteme başvurdu.

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Latin Grammy Ödülleri’ne katılan şarkıcı bir anda elbisesinin düğmelerini açarak bir anda göğüslerini açıkta bıraktı.

23 Nisan

Basın mensuplarının bir anda ilgi odağı olan Laferte'nin göğsünde ise siyah ve kalın harflerle şunlar yazıyordu:

“Şili’de işkence yapıyor, tecavüz ediyor ve cinayet işliyorlar”

Laferte, sahnede bir de şiir okudu.

Gecede En İyi Alternatif Albüm Ödülü’nü aldığı sırada Şilili şair La Chinganera’nın şiirinden bir bölüm okuyan şarkıcı, “Şili, senin acın canımı yakıyor” dedi.

23 Nisan

Laferte Femen grubunu hatırlatan eylemi ile Şili'de yaşanan soruna dikkat çekerken törenlere de tam anlamı ile damga vurmuş oldu.