Ünlü TRT Sanatçısı Coronavirüsten Hayatını Kaybetti!

Tarih : 17 Ağustos 2020, Pazartesi 10:45 Son Güncelleme : 17 Ağustos 2020, Pazartesi 10:45
Ünlü TRT Sanatçısı Coronavirüsten Hayatını Kaybetti!

TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım’ın coronavürüsten vefat ettiğini açıklandı. Necmettin Yıldırım, koronavürüs nedeni ile entübe olarak yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Onur Akay, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım’ın coronavürüsten vefat ettiğini açıkladı.

Akay, TRT İstanbul Radyosu’nun Türk sanat müziği ses sanatçısı Necmettin Yıldırım’ın, koronavürüsten vefat ettiğini açıkladı. Akay, “Bir dönem Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nda da görev yapan TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Necmettin Yıldırım, koronavürüs nedeni ile entübe olarak yoğun bakımda tedavi görüyordu. Maalesef Türk sanat müziğinin değerli sanatçısı Necmettin Yıldırım’ı, bu sabah kaybettik. TRT’ye ve sanat camiasına başsağlığı dilerim. Nur içinde yatsın inşallah.” ifadelerini kullandı.

Necmettin Yıldırım Kimdir?

9 Mart 1960 yılında Malatya’nın Darende İlçesi’nin Günpınar köyünde dünyaya gelen Necemettin Yıldırm, İlk ve orta tahsilini doğduğu yerde tamamladıktan sonra Adana Yapı-Sanat Enstitüsü İnşaat ve Sıhhi Tesisat Bölümü’nden mezun oldu. Müzik öğrenimine, 1977’de İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde başladı. 1979’da kısa bir süre İstanbul Devlet Operası’nda korist olarak görev yaptı. Aynı yıl, sınavlarını kazanarak girdiği Devlet Korosu’ndan 1986’da TRT İstanbul Radyosu’na naklen geçti. Çok sayıda Türk Musikisi sesli yayınında solist ve korist olarak görev aldı. Evli ve bir çocuk babası olan Necmettin Yıldırım, hâlen TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçılığı görevini sürdürüyordu.