URYAD Tüm Radyoları Bünyesinde Toplayacak!

Tarih : 16 Nisan 2019, Salı 15:00 Son Güncelleme : 16 Nisan 2019, Salı 15:00
URYAD Tüm Radyoları Bünyesinde Toplayacak!

URYAD, daha kapsayıcı hale gelerek bölgesel ve yerel radyoları da bünyesine katmanın önünü açtı….

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

URYAD’ın 26 Mart 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulu’nda tüzük değişikliğine ilişkin verilen önerge oy birliğiyle kabul edildi. Böylece yalnızca ulusal statüdeki radyolar değil, bölgesel ve yerel lisans statüsündeki radyolarla, uydu yayını yapan (URD) radyolar da derneğe üye olabilecek.

Tüzüğün ilgili maddesi “Derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve mevzuatın öngördüğü koşulları taşıyan RTÜK mevzuatına göre ulusal alanda yayın yapan, uydu yayını yapan, bölgesel yayın ve yerel yayın yapan her tüzel kişi ve en az 5 yıldır radyoculuk sektöründe çalışmış olan gerçek kişiler derneğe üye olma hakkına sahiptir.” şeklinde değiştirildi.

Genel Kurulun ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Olcay Akay, “Tüzükte yaptığımız değişiklik sonucunda, bölgesel ve yerel radyo istasyonlarıyla uydu üzerinden yayın yapan radyoların da katılımı ile daha kapsayıcı ve çok daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum. Üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, gücümüzü başta ülkemizin ve toplumun yararına, ardından mecramızın farkındalığını artıracak faydalı işlerde kullanmak üzere seferber ediyoruz.” dedi.