Usta Oyuncu Atilla Pekdemir Hayatını Kaybetti!

Tarih : 01 Şubat 2021, Pazartesi 12:17 Son Güncelleme : 01 Şubat 2021, Pazartesi 13:17
Usta Oyuncu Atilla Pekdemir Hayatını Kaybetti!

Bir süredir akciğer kanseri ile savaşan usta oyuncu Atilla Pekdemir'den üzücü haber geldi. Çok sayıda dizi ve sinema filmlerinde rol alan deneyimli oyuncu Atilla Pekdemir, 78 yaşında hayata veda etti.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Usta oyuncu Atilla Pekdemir hayatını kaybetti.

78 yaşında hayata veda eden Atilla Pekdemir, bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ediyordu.

Atilla Pekdemir kimdir?

10 Şubat 1943 tarihinde Giresun’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Giresun'da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden üçüncü sınıfta ayrıldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girdi.

Aynı yıl Kenterler Tiyatrosu'nda "Üç Kuruşluk Opera" oyunu ile profesyonel olarak tiyatro yaşamına başladı. Daha sonra Münir Özkul, Gülriz Sururi, Engin Cezzar, Ali Poyrazoğlu, Nisa Serezli, Tolga Aşkıner ile Üç Maymun Kabare ve Devekuşu Kabare Tiyatroları'nda çalıştı. Bir süre Bodrum'a yerleşerek sanat çalışmalarına ara verdi.

Sonra özlediği sanat dünyasına geri döndü. Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları Tiyatrosu'nda "Aşkın Yaşı Yoktur" adlı tiyatro oyununda Suna Keskin ile başrolü paylaştı. Sadri Alışık Tiyatrosu'nun "Kaç Baba Kaç" adlı tiyatro oyununda Cengiz Küçükayvaz, Özlem Savaş, Aybüke Karakullukçu ile oynadı.

Atilla Pakdemir, karikatür ve seramikle uğraşmayı seviyordu. Sanatçı, Karikatürcüler Derneği’nin 51 numaralı üyesiydi. Kendi karikatürlerinden oluşan bir sergi açmayı düşünüyordu. Koyu Gençlerbirliği Spor Kulübü taraftarı olan Pakdemir, birçok dizide sinema filminde ve tiyatro oyunlarında oynadı. Atilla Pekdemir, Kurtlar Vadisi, Biz Size Aşık Olduk, Selana, Avrupa Yakası, Adını Sen Koy ve çok sayıda dizide ve filmde rol aldı.

Son 2 senedir akciğer kanseriyle mücadele ederken koronavirüse yakalanan Atilla Pakdemir, 78 yaşında İzmir'de hayatını kaybetti.