Venezuelalılar Çıldırdı! Nusr-et Şubeleri Önünde Protesto!

Tarih : 20 Eylül 2018, Perşembe 10:06 Son Güncelleme : 20 Eylül 2018, Perşembe 10:06
Venezuelalılar Çıldırdı! Nusr-et Şubeleri Önünde Protesto!

Nusret Gökçe'nin Nusr-et isimli et lokantasına giden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya tepkiler çığ gibi artıyor.

Kaynak : Medyaradar Editör : Medya Alemi
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun, İstanbul’da Nusr-Et adlı lüks bir lokantada yemek yemesine tepki gösteren Venezuelalılar, restoranın ABD’nin Miami kentindeki şubesi önünde protesto düzenledi. Yaklaşık 100 kişi restoranın önünde eylem yaptı ve Venezuela milli marşı söyledi.


Öte yandan çok sayıda Venezuelalı, Yelp ve TripAdvisor gibi internet sitelerinde Nusr-et’e düşük puan verdi. Tüketicilerin beğeni sıralamasına göre lokanta önerdiği bu uygulamalarda düşük puan ve yorum veren Venezuelalılar, bir anda lokanta zincirinin puanlarının düşmesine sebep oldu.

Nusret Gökçe’nin Miami’deki lokantası önünde iki kişiyle başlayan protesto kısa sürede kalabalıklaştı.

Venezuelalılar çıldırdı! Nusr-et önünde protesto!

Polisin eylemcilerle restroran arasında önlem aldığı da görüldü. AFP haber ajansına konuşan 65 yaşındaki Lucy Arroe isimli bir protesocu kadın, “Biz açlıktan ölürken, insanlar çöplükten beslenirken, onun (Maduro) lüks içinde koca et dilimlerini yemesi doğru değil” dedi. Miami’deki eylemde, Dünya çapında 14 şubesi bulunan restorana da tepki vardı.