WhatsApp Koronavirüs için Kısıtlama Getirdi!

Tarih : 07 Nisan 2020, Salı 12:09 Son Güncelleme : 07 Nisan 2020, Salı 12:09
WhatsApp Koronavirüs için Kısıtlama Getirdi!

Whatsapp koronavirüs ile ilgili yalan haberler çıkaranlar için mesaj kısıtlaması getirdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Dünya çapında 2 milyardan fazla insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının yarattığı bilgi kirliliğini engellemek için flaş bir karar aldı. WhatsApp, bundan böyle her bir sohbette kullaanıcılarına sadece tek bir mesaj iletme kısıtlaması getirdi.

Dünya çapında 70 binden fazla insanın öldüğü corona virüsü ile ilgili bilgi kirliliğinin önüne geçmek için böyle bir adım atıldığı açıklanırken, “Biz, kişisel bir mesajlaşma platformu olarak bu tür mesajların yavaşlatılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadesi kullanıldı.

Corona virüsü salgınının başladığı günden beri bu tür mesajların arttığına dikkat çekildi. Eskiden kullanıcılar, kendilerine iletilmiş bir mesajı 5 farklı kişiye (sohbete) aynı anda gönderebiliyordu. WhatsApp’ın bu hamlesi ile birlikte, iletilmiş bir mesaj, paylaşım menüsünden sadece tek bir kişiye gönderilebilecek.

Türkiye’de halen bu tür mesajlar 5 kişiye aynı anda gönderilebilirken, yakın zamanda gelecek WhatsApp güncellemesi ile birlikte kısıtlamanın başlayacağı tahmin ediliyor.