Yıllardır Uzattığı Tırnaklarını Sonunda Kesti!

Tarih : 12 Temmuz 2018, Perşembe 14:19 Son Güncelleme : 12 Temmuz 2018, Perşembe 14:19
Yıllardır Uzattığı Tırnaklarını Sonunda Kesti!

Dokuz metrelik tırnaklar, ABD New York'taki bir müzede sergilenecek.

Kaynak : Gazetevatan Editör : Medya Alemi
Dünyanın "en uzun tırnaklı adamı" unvanına sahip Hint Shridhar Chillal'in tırnakları kesildi. 
 
Yerel medyadaki habere göre, 66 yıldır tırnaklarını kesmeyen 83  yaşındaki Chillal, yaklaşık 910 santimetrelik tırnaklarını keserek ABD'deki bir  müzeye bağışladı.
New York'taki "Believe it or not!" müzesinde düzenlenen törende,  Chillal'in bir elindeki  toplam uzunluğu 9 metreyi geçen tırnaklar, teker teker  bir uzman tarafından özenle kesildi.
 
Tırnak uzatmanın çok zor bir iş olduğunu belirten Chillal,  "Tırnaklarınızı uyurken kırmamak için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çok fazla  hareket edemediğimden sık sık uyanıp, tırnaklarımın olduğu elimi öteki tarafa  koymak zorunda kalıyordum." dedi.
 
Dünyanın en uzun tırnaklı adamı unvanıyla 2014'te Guinness Rekorlar  Kitabı'na giren Chillal'in en uzun tırnağı, 197,8 santimetreyle baş parmağında  bulunuyordu.
 
Chillal, daha önce yaptığı açıklamada tırnaklarını uzatma nedeni  olarak, "Küçükken okulda, bir arkadaşımla, hocanın tırnağını kırdığımız için  dayak yemiştik. Hocamız, uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamını asla  anlayamayacağımızı söylemişti. O günden sonra tırnaklarımı uzatmaya karar  verdim." ifadelerini kullanmıştı.