YSK Tercih İşlemlerinin Tarihi Belli Oldu!

Tarih : 29 Temmuz 2021, Perşembe 13:35 Son Güncelleme : 29 Temmuz 2021, Perşembe 13:35
YSK Tercih İşlemlerinin Tarihi Belli Oldu!

Milyonlarca öğrencinin beklediği 2021 YKS sonuçları açıklandı. ÖSYM sonuç sorgulama ekranından YKS sonuçları öğrenilebiliyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman başlayacak.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri, 5 Ağustos'ta başlayacak. Adaylar, tercihlerini 13 Ağustos saat 23:59'a kadar kılavuzda yer alan kurallara göre sadece ÖSYM’nin internet sitesinden yapabilecek.

Üniversite adayları, 2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na, ÖSYM'nin sitesinden ulaşabilecek. ÖSYM'den adaylara yapılan uyarıda, "Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır" denildi.

TERCİHLER SADECE ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILABİLECEK

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.